زمان انتشار : ۲۰ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۷ | کد خبر : 493605 |

ویترین روزنامه ها/ گزارش کاربردی «دنیای‌اقتصاد» درباره راهکارهای کنترل پیامدهای تخریبی کرونا بر اقتصاد / هشدار جدی «رسالت» به امکان انتقال کرونا از طریق زباله های عفونی

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به پیشنهادهای صندوق بین المللی پول جهت حمایت از کسب و کارها پرداخت و در تیتر جالبی این پیشنهادها را به عنوان «ماسک اقتصاد در عصر کرونا» خواند. این روزنامه در توضیح این عنوان نوشت که این پیشنهادها به دنبال آن هستند تا با کنترل پیامدهای تخریبی کرونا آثار انسانی و اقتصادی این ویروس را به حداقل برساند. این پیشنهادها در حوزه محافظت انسانی حول افزایش توان شناسایی و استفاده از ابزارهای دیجیتالی برای دریافت خدمات دولتی است. این روزنامه در ادامه توضیح داد: «در بخش محافظت انسانی صندوق پیشنهاد می دهد، دولت ها بسته به ظرفیت خود مخارج برای مقابله و شناسایی را افزایش دهند. از نظر صندوق یکی از اقدامات دولت ها در عصر کرونا فراهم کردن خدمات اولیه برای مردم و کسب و کارهایی است که به دلیل قرنطینه شدن در معرض آسیب قرار گرفته اند. در حوزه اقتصادی هم صندوق پیشنهاد می دهد تا زمان فروکش کردن شرایط اورژانسی، ارائه جریان های پولی به موقع، هدفمند و حتی موقت برای مردم و کسب و کارهایی که بیشترین آسیب را از این وضعیت می بینند نظیر اعطای یارانه نقدی، کالایی و معافیت های مالیاتی ضروری است. برای مثال برخی کشورها مانند فرانسه، ژاپن و کره جنوبی یارانه های نقدی به برخی از افراد اختصاص می داند تا بتوانند در خانه بمانند. در برخی دیگر از کشورها نیز معافیت هایی برای کم کردن بار مالیاتی برای کسب و کارها در مناطق آسیب پذیر در نظر گرفته شده است».

 

«زباله ها در بحران کرونایی!» گزارش مهم و به موقع روزنامه رسالت درباره معضل زباله های عفونی در روزهایی که کشور درگیر بحران کرونا ویروس است. این روزنامه ضمن گفتگو با کارشناسان و بررسی خطرات این مسئله تاکید کرد که زباله های عفونی تولید شده در بیمارستان ها، منازل و محیط‌های کاری که این روزها به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور میزان‌شان بیشتر شده، می توانند آلوده و عامل انتقال باشند. بر همین اساس از پسماندهای بیمارستانی و خانگی مرتبط با این بیماری به دلیل امکان انتقال ویروس کرونا به عنوان عامل خطر یاد می شود.

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here