زمان انتشار : ۱۵ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۰:۱۷ | کد خبر : 493492 |

عکس های منتخب روز/ نگرانی عکاس«ایسنا»از افزایش نابودی جنگل ها در ایران

شفقنا رسانه_ این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری میزان، ایرنا،ایسنا و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه،احمد ریاحی دهکردی عکاس خبرگزاری ایرنا توانست عکس های خوبی از بی توجهی مردم در رها کردن وسایل بهداشتی ثبت کند که روایتگر غفلت مردم به رها کردن ماسک و دستکش های آلوده در محیط های عمومی است.در توضیح این تصاویر آمده «با شیوع ویروس کرونا استفاده از وسایل بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و دستمال کاغذی در میان مردم جهت پیشگیری از انتقال این ویروس افزایش یافته است ؛ اما در خیلی موارد پس از استفاده، به جای ریختن آن ها در سطل های زباله، در سطح شهر و معابر و جوی‌های آب رها می‌شوند که خود باعث انتقال این ویروس می‌شود.»

همچنین خبرگزاری میزان هم عکس های دیدنی از ضدعفونی کردن محله تجریش تهران منتشر کرد که از منظر نمای دقیق و کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفت.

محدثه زارع عکاس خبرگزاری ایسنا به مناسبت روز درختکاری، تصاویری از وضعیت قطع درختان و نابودی جنگل ها ثبت کرد که از منظر سوژه پردازی و هشداری بودن عکس ها مورد توجه قرار گرفت. در کپشن نویسی این تصاویر شرح داده شده« امروزه ما در جهانی زندگی می‌کنیم که تقریبا در هر دقیقه ۱۰ هکتار جنگل نابود می‌شود. اما در ایران وضعیت شاید کمی نگران کننده‌تر هم باشد؛ چراکه اگر قرار باشد با همین سرعت پوشش جنگلی ایران را نابود کنیم، مطمئنا تا ۵۰ سال آینده هیچ جنگلی نخواهیم داشت. سرانه فضای شهری در ایران هم چندان وضعیت مناسبی ندارد. در ایران به‌طور میانگین ۱۲متر مربع فضای سبز شهری برای هر نفروجود دارد که حدودا نصف استاندارد جهانی آن است. با توجه سرعت گسترش شهرها و حرکت جامعه به سمت صنعتی شدن، بیش از هر چیز توجه به حفظ جنگل‌ها و گسترش فضای سبز احساس می‌شود که مسلما در این رابطه آگاهی و نقش شهروندان می‌تواند بسیار سازنده باشد.»

فرزاد منتی عکاس خبرگزاری تسنیم گزارشی زیبا از سنگ نوشته های طاق بستان در کرمانشاه تهیه کرده که به دلیل زاویه دید و سوژه پردازی مورد توجه قرار گرفت. همچنین کپشن نویسی این گزارش از دیگر ویژگی های خوب آن است که به اطلاعات تاریخی و توریستی مخاطب می افزاید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here