زمان انتشار : ۱۴ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۶:۵۶ | کد خبر : 493488 |

‎لزوم وحدت ملی اطلاع رسانی و شفاف سازی برای مقابله با کرونا ویروس

شفقنا رسانه- ‎با به صدا درآمدن زنگ خطر ویروس کرونا، ‎لزوم شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات حوزه سلامت بیش از پیش حائز اهمیت شده است.

به گزارش دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، ‎انتشار آیین نامه ها، بخشنامه ها، دستورالعمل ها و مصوبات مرتبط با این بیماری علاوه بر اطلاع رسانی، از بار نگرانی مردم می کاهد. ‎چرا که اطلاع داشتن از وضعیت سلامت، مراقبت و احتیاط را بیشتر می کند و اطلاع نداشتن، ترس را.
‎ همین طور صحت اطلاعات با بالابردن اعتماد عمومی، توان بدنه جامعه برای مقابله پایدار با این بیماری را افزایش می دهد ‎در همین راستا با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دستگاه دیگر ‎کلیه ی دستورالعمل ها و اطلاعات مربوط به کرونا ویروس بر روی سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات (www.foia.iran.gov.ir) قرار گرفته است.
به گزارش این دبیرخانه، بخشنامه هایی که به دستگاه های اجرایی در خصوص سلامت و ایمنی کارکنان، ابلاغ شده است، به تفکیک روی این سامانه قرار گرفته است. ‎علاوه بر آن، بخشنامه ی شهرداری تهران، شهرداری مشهد و استانداری خراسان رضوی نیز برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، قابل مشاهده است.

‎جزوات آموزشی پیشگیری از کرونا، دستورالعمل گندزدایی خودروها، پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در تاکسی ها، مترو و اتوبوس، مراقبت های لازم در مراکز جمعی و بوستان ها ‎از جمله مفاد این بخشنامه هاست که به تفصیل از آدرس یاد شده قابل دسترسی است
‎و به صورت مستند بارگزاری شده ‎و در دسترس عموم قرار دارد.
میل به انتشار و دسترس قرار دادن اطلاعات توسط دستگاه های اجرایی برای مقابله با کرونا ویروس در چند روز اخیر حاکی عزم ملی اطلاع رسانی دقیق و شفاف در مجرای رعایت حق بر سلامت است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here