زمان انتشار : ۱۳ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۵:۴۹ | کد خبر : 493427 |

مدیر مسئول «آفتاب یزد»: رسانه ها در کنار اطلاع رسانی درباره کرونا ویروس، امید مردم را برای مبارزه بالا می برند

 شفقنا رسانه- به عقیده مدیر مسئول «آفتاب یزد» متولیان امر اطلاع رسانی، رسانه های مستقل و صدای مردم را آنقدر ضعیف کرده اند که صدای رسانه های داخلی به آن سوی مرزها نمی رسد، درحالی که رسانه های فارسی زبان بیگانه چنان تبلیغاتی به راه انداخته اند که گویی کرونا ویروس از ایران شروع شده و به سایر کشورها سرایت پیدا کرده است. با این حال او تاکید دارد که اطلاع رسانی رسانه های داخلی درباره کرونا ویروس تا این لحظه رضایت بخش بوده است و سعی کرده اند در کنار اطلاع رسانی درباره کرونا، نحوه مقابله و مبارزه با آن را به مردم آموزش دهند و روحیه و امید مردم را برای مبارزه با این ویروس بالا ببرند.

 

منصور مظفری، مدیرمسئول روزنامه «آفتاب یزد» به بیان ارزیابی خود از عملکرد رسانه ها درباره اطلاع رسانی کرونا ویروس می پردازد و به شفقنا رسانه می گوید: بررسی ها نشان می دهد که رسانه های آنلاین و مکتوب در مبارزه با کرونا ویروس جلو بودند. البته در ابتدا قرار بود یک اتاق خبر و اطلاع رسانی در وزارت بهداشت تشکیل و از این طریق اخبار درست به رسانه ها ابلاغ شود تا رسانه ها هم آن را به مردم منتقل کنند ولی متاسفانه این اتاق با تاخیر تشکیل شد. به عبارتی در ابتدا مسئولان خودشان را از رسانه ها مخفی می کردند و نمی دانستند که به چه نحوی اطلاع رسانی کنند.

مظفری ضمن تشکر ویژه از زحمات مدیران و مسئولان کشور می گوید: مدیران ما خصوصاً مدیران دولت روحانی برای مواقع بحرانی مناسب نیستند. اقداماتی چون ضدعفونی مکان ها و… که در حال حاضر انجام می شود باید خیلی قبل تر صورت می گرفت. من معتقدم وزارت بهداشت در ابتدا آمادگی روبه رو شدن با این بحران را نداشت ولی الحمدالله در حال حاضر این آمادگی را پیدا کرده است.

او انتقاد می کند: علاوه بر اینکه اخبار دقیقی به رسانه های ما نمی رسد، صدایشان هم به آن سوی مرزها هم نمی رود این درحالی است که رسانه های بیگانه متاسفانه چنان تبلیغی انجام می دهند که گویی کرونا ویروس از ایران شروع شده و به سایر کشورها سرایت پیدا کرده است. این جای سوال دارد که چرا بوق های تبلیغاتی رسانه های فارسی زبان خارج از کشور آن قدر قوی است ولی صدای رسانه های ما به آن سوی مرزها نمی رسد؟ خب این نیازمند آسیب شناسی جدی است.

مدیر مسئول آفتاب یزد ادامه می دهد: متولیان امر اطلاع رسانی، رسانه های مستقل و صدای مردم را آنقدر ضعیف کردند که صدای ما به آن سوی مرزها نمی رسد. در اینجا است که زنگ هشدار رسانه به صدا در می آید و متولیان رسانه خصوصاً وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شخص وزیر الان باید متوجه این هشدار باشد و سال آینده که سال تعطیلی رسانه های خصوصی است را جدی بگیرند.

به عقیده مظفری اگرچه رسانه های دولتی همواره زحمت می کشند ولی مردم همیشه اخبار مورد اعتمادشان را از رسانه های بخش خصوصی و مستقل می گرفتند به همین دلیل ضعیف نگهداشتن رسانه ها خصوصا بخش خصوصی و مستقل زنگ خطر بزرگی است. او می گوید: در حال حاضر اعتماد مردم نسبت به رسانه های دولتی و خصوصی از بین رفته است با این حال باید گفت اطلاع رسانی رسانه های داخلی تا این لحظه خوب بوده است و سعی کرده اند در کنار اطلاع رسانی درباره کرونا، نحوه مقابله و مبارزه با آن را به مردم آموزش دهند و روحیه و امید مردم را برای مبارزه با این ویروس بالا ببرند.

او تاکید می کند: به دلیل مواجهه کشور با بحران کرونا ویروس باید گلایه های خود را کنار بگذاریم و سعی کنیم ارتباط تنگاتنگی با مسئولان جهت گرفتن اطلاعات و ارائه راهکار های لازم داشته باشیم. در گذشته انتقادهای زیادی نسبت به پزشکان داشتیم ولی به محض اینکه در خط مقدم دفاع از مردم در مقابله با کرونا ویروس قرار گرفتند، انتقادها را کنار گذاشتیم. ضمن کمال تشکر از این زحمت کشان نباید کاری کرد تا پزشکان، کادر درمانی، سپاهیان، نیروی انتظامی، شهرداری و… که دست به دست هم برای مقابله با این ویروس برخاسته اند، ناامید شوند تا ان شاء الله کشور از پیچ این بحران عبور کند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here