زمان انتشار : ۱۳ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۴۷ | کد خبر : 493417 |

عکس های منتخب روز/ اعتراض عکاس «تسنیم» به مالچ پاشی منطقه «بیت کوصر» در خوزستان

شفقنا رسانه_این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های تسنیم، میزان و ایرنا است.

مهدی پدرام خو عکاس خبرگزاری تسنیم هم گزارشی تصویری از مالچ پاشی منطقه بیت کوصر در خوزستان کار کرد که به دلیل کادر بندی خوب و نیز انتقادی بودن این کار مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از این گزارش آمده است: « با وجود اعتراض ها و پیگیری های متعدد محیط بان ها و فعالان محیط زیست خوزستان در مخالفت با اجرای طرح مالچ پاشی منطقه “بیت کوصر” خوزستان، این عملیات ظهر دیروز آغاز شد. منطقه بیت کوصر زیستگاه منحصر به فرد آهوی شنی ایرانی با پوشش گیاهی غنی است که نه ماسه های روان دارد و نه کانون ریزگرد است. وهمچنین زیستگاه گونه های ارزشمند و کمیابی چون هوبره است که در لیست پرندگان در حال انقراض قرار دارند و شکار آنها ممنوع است.»

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری های ایرنا و میزان گزارشی تصویری از تلاش شبانه روزی پرسنل بیمارستان های بیماران کرونایی کار کردند که برخی از تصاویر آن به دلیل اهمیت بالای تلاش و از خودگذشتگی شان و نیز تلاش برای بالا بردن روحیه جامعه مورد توجه قرار گرفتند.

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here