زمان انتشار : ۱۱ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۵:۵۶ | کد خبر : 493316 |

عکس های منتخب روز/ تصاویر ناراحت کننده «ایسنا» از وضعیت نامناسب مردم زلزله زده «قطور»

شفقنا رسانه_این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایسنا و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه، سهیل فرجی عکاس خبرگزاری ایسنا چند روز پس از زلزله در قطور گزارشی تصویری تهیه کرد که نشان از وضعیت نامناسب زلزله زده ها در سرمای زمستان دارد. این گزارش با توجه به سوژه پردازی خوب و رسالت عکاس در پیگیری وضعیت مردم زلزله زده مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « پس از وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در ۴ اسفند ، به مرکزیت روستای «کوتان آباد» بخش قطور  شهرستان خوی استان آذربایجان غربی که به خانه های روستایی برخی از روستاهای اطراف شهرستان قطور خوی آسیب‌های نظیر تخریب ۵۰ درصدی تا ترک خوردگی  برخی دیوار ها به وجود آمد که در ساعت ۱۹:۲۲ همان روز پس لرزه ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر به مرکزیت «زرآباد» به  بیش از ۲۸ روستا در بخش قطور خسارات ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی  وارد کرد  که بیشتر این خسارات در روستاهای کوتان آباد ، گرناویک، هسته جوک، راویان ، میرعمر و مخین است. طبق برآورد صورت گرفته، تعداد واحدهای مسکونی روستایی آسیب دیده به بیش از ۳۵۰۰ واحد می‌رسد. این زلزله ۱۰۴ مصدوم داشته که ۱۰ نفر آنها برای طی مراحل بهبود در بیمارستان بستری  شده‌اند.»

رضا عادلی عکاس خبرگزاری تسنیم، گزارشی تصویری از گنبد جبلیه کرمان کار کرد که به دلیل کادربندی و کیفیت عالی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « خیابان شهدای کرمان با گذر از چشمه‌های خشک شهر به منتهی‌الیه شرقی شهر کرمان و گنبد جبلیه میرسد.برخی از پژوهشگران قدمت این گنبد را که یکی از دیدنی های کرمان است قرن دوم قبل از میلاد مسیح تخمین زده‌اند و آن را نوعی رصدخانه میدانند. برخی دیگر از محققان معتقد هستند که این گنبد، مقبره یا آرامگاهی مهم بوده است.در هر حال، علت ساخت آن کاملا مشخص نیست و بنایی سنگی با گنبدی دوهلالی با این همه قدمت بسیار جالب‌توجه است. گنبد جبلیه از سمت خیابان شهدا به سمت شرق و در نزدیکی قبرستان صاحب‌الزمان قرار دارد.»

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here