زمان انتشار : ۱۱ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۹:۵۳ | کد خبر : 493307 |

اولین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شد

اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شدDUµŠÄ
شفقنا رسانه_ اولین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور دستگاه‌های ذیربط و به ریاست مشترک صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی ربیعی سخنگوی دولت در دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و‌اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این جلسه که با حضور دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شواری عالی فضای مجازی و معاونان وزرای بهداشت و درمان آموزش پزشکی، کشور، اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، معاون سیاسی سازمان صدا و سیما و دبیر شورای اطلاع رسانی دولت برگزار شد آخرین اقدامات برای ارتقای سطح اطلاعات افکار عمومی به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
در این جلسه راه کارهای هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف برای پاسخ به سوالات مردم و رفع شبهات، ابهامات و شایعات در موضوع ویروس کرونا بررسی شد.
همچنین با توجه به تاکیدات رییس جمهور محترم برای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی منطبق با واقعیت به مردم، راه کارهای ایجاد ارتباط دوسویه با مردم و استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها گفت‌وگو و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.
با توجه به انتشار اخبار غیر واقعی و بعضا ساختگی و رواج برخی شایعات، تدابیر و تصمیمات لازم برای اطلاع‌رسانی به هنگام از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در موضوع پیشگیری و درمان و سایر دستگاه‌ها برای رفع نیازهای مردم صورت گرفت.
دراین نشست از تلاش‌های کلیه خبرنگاران و دست‌اندرکاران رسانه ملی و سایر رسانه‌های شناسنامه دار از جمله خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و فعالان شبکه‌های مجازی در اطلاع‌رسانی و آموزش‌های بهداشتی و درمانی در مواجهه با بحران جاری کرونا در کشور تشکر و قدردانی شد و ضرورت استمرار و نقش آفرینی در این شرایط حساس در تولید و نشر اطلاعات متناسب با نیاز مردم و تقویت همکاری با دستگاه‌های مسئول مورد تاکید قرار گرفت.
همچنین درکمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا مقرر شد که کارگروه‌های مختلف تعیین شده برای تقویت بخش اطلاع‌رسانی درمورد اقدامات و پاسخ به شبهات و بعضا القائات که توسط برخی رسانه‌های معاند و بعضا بدون هویت ایجاد اختلال روحی و روانی و اضطراب در ذهن مردم می‌کنند، با قوت و شبانه‌روزی فعالیت خود را استمرار بخشند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here