زمان انتشار : ۷ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۱ | کد خبر : 493142 |

ویترین روزنامه ها/ روایت کادر درمان بیمارستان های مسیح دانشوری و فیروزگر در گفتگو با «شرق»/ بررسی کارشناسانه «ابتکار» درباره نحوه تعیین دستمزد کارگران در سال آینده

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه شرق در گزارشی با اعضای تیم درمانی بیمارستان مسیح دانشوری و بیمارستان فیروزگر گفتگو کرد و روایتی از نحوه آمادگی پرسنل در روزهای اول شیوع کرونا و وضعیت الان کادر درمان نوشت. به نحوی که رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی مسیح دانشوری در گفتگو با این روزنامه از آمادگی و روحیه بالای کادر درمان و تلاش بی وقفه آن ها گفت و یکی از دانشجویان پزشکی بیمارستان فیروزگر هم که در کادر درمان مشغول به خدمت رسانی است، ضمن توصیف وضعیت بیمارستان در روزهای اول شیوع کرونا در ایران، گفت: «موضوعی که ما به عنوان کادر درمان با آن مواجه هستیم، این است که جواب تست های بیماران را اعلام نمی کنند، از ما مخفی می کنند و به ما اطلاع نمی دهند. استادان در جریان هستند؛ اما ما دقیقاً نمی دانیم که آیا بیماری با تست کرونای مثبت در بیمارستان داریم یا نه.»

این روزنامه در بخشی از گزارش با اشاره به سختی کار پزشکان و تلاش بی وقفه کادر درمان نوشت: « در روزهای اخیر اخبار فراوانی از تعطیلی های گسترده در امور مختلف به گوش رسیده اما تنها جایی که در این روزها با شیفت های کاری بیشتر و زمان استراحت کمتر در حال خدمت رسانی اند، بیمارستان ها و کادر درمانی آن هستند. سختی کار پزشکان و کادر درمانی در ایران در مواجهه با کرونا آنجایی بیشتر می شود که علاوه بر در معرض تماس مستقیم بودن با موارد مبتلا به کرونا در بسیاری از موارد پزشکان و کادر درمانی تجهیزات کافی برای محافظت از خودشان را در برابر این بیماری هم ندارند. با این حال همچنان در حال خدمت رسانی هستند».

 

اخیرا سبد معیشت کارگران چهار میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شد که در مقایسه با سال گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. روزنامه ابتکار در گفتگو با یک فعال حوزه کارگری به بررسی این مسئله پرداخت و در تیتری انتقادی نوشت: «دست کارگران زیر سنگ گرانی». این فعال حوزه کارگری ضمن اشاره به شرایط سخت کارگران و حقوق پایین آن ها(۱۰۰ یورو) در مقایسه با حداقل دستمزد متوسط در آمار جهانی(۷۰۰ یورو) بر این مسئله تاکید کرد که اگر افزایش دستمزد بدون سیاست درست باشد، قطعا ما را با پدیده بیکاری و اخراج نیرو توسط کارفرما روبه‌رو خواهد کرد و توضیح داد: «راهکارهای زیادی برای حمایت از کارگران وجود دارد. یکی از راهکارهایی که هم خطر افزایش بیکاری کارگران را کاهش می‌دهد و از سوی دیگر نیز باعث بهبود زندگی آنها می‌شود این است که بخشی از افزایش دستمزد را به صورت نقدی مد نظر قرار دهیم بخش دیگری از هزینه‌ها را به‌صورت کپن خرید جبران کنیم. بحث دیگری که درخصوص حمایت از کارگران مطرح می‌شود، تامین مسکن این خانوارها است. بنده در گذشته در خصوص وام ودیعه مسکن تاکید داشتم این در حالی بود که کمتر به آن توجه می‌شد اما خوشبختانه در سال جاری این بحث مطرح شده است…».

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here