زمان انتشار : ۵ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۶:۳۸ | کد خبر : 493065 |

عکس های منتخب روز/ توجه به موقع دوربین ها به وضعیت مردم زلزله زده آذربایجان غربی

شفقنا رسانه_این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های میزان، ایرنا، مهر و ایسنا است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روز گذشته زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در ساعت ۹:۲۲ دقیقه در بخش قطور از توابع شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی به وقوع پیوست که در اثر این زمین لرزه خسارات ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی در روستاهای منطقه گزارش شد. خسارات از ترک خوردگی جزئی تا تخریب کامل در منازل روستایی خوی و سلماس را شامل می‌شود. خبرگزاری های ایسنا، میزان، ایرنا و مهر تصاویری از وضعیت مردم و میزان ویرانی این زلزله را کار کردند که با توجه به اهمیت بالای این اتفاق و لزوم رسیدگی به مردم زلزله زده مورد توجه قرار گرفتند.

فرهنگ یوسفی، عکاس خبرگزاری مهر هم گزارشی تصویری از ارگ تاریخی میشیجان کار کرد که به دلیل تلاش عکاس در معرفی مکان های کمتر شناخته شده ی تاریخی و نیز کیفیت خوب تصاویر مورد توجه قرار گرفت. در معرفی این مکان آمده است: « ارگ تاریخی میشیجان بنایی خشت و گلی و متعلق به دوره قاجاریه (۱۱۷۴ – ه. ش) است که در روستای میشیجان علیا از توابع شهرستان خمین زادگاه امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران واقع در استان مرکزی و در حاشیه جاده خمین به تهران و در فاصله ۳۰۰ کیلومتری از تهران واقع شده است شاهزاده حیدر قلی میرزا فرزند حشمت الدوله ملقب و معروف به امیر حشمت از نوادگان قاجار که والی منطقه کمره و مالک روستای میشیجان و حدود ۱۵۰ روستای دیگراطراف آن بوده است، در قرن گذشته این عمارت را به عنوان اقامتگاه تابستانی و مرکز رسیدگی به امور مناطق تحت مالکیت و حکومت خود بنا نموده است. کارمرمت و بازسازی این اثر تاریخی ارزشمند که درسال ۱۳۸۹ شمسی به شماره ۲۹۷۰۵ در فهرست آثار ملی ایران نیز ثبت شده است، توسط برادران پناهی و تحت نظر سازمان میراث فرهنگی از سال ۱۳۹۴ آغاز شده و سال ۱۳۹۷ به اتمام رسیده است.»

 

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here