زمان انتشار : ۱ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۰۷ | کد خبر : 492881 |

عکس های منتخب روز/ نمایش چشم نواز پرواز پرندگان دریایی از دریچه دوربین«ایرنا»

شفقنا رسانه_این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرناو ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، حامد غلامی عکاس خبرگزاری ایرنا گزارشی از«سیلاب در سیستان» تهیه کرد که ضمن کپشن نویسی خوب از منظر سوژه پردازی و کادربندی دقیق مورد توجه قرار گرفت. در توضیح این گزارش تصویری آمده«در دو روز اخیر سیلاب یا (دشتمال) از طریق رودخانه هیرمند ناشی از بارندگی مناطق بالادست کشور افغانستان وارد شهرهای شمالی استان سیستان و بلوچستان شده است و به هیچ عنوان حقابه ایران محسوب نمی شود.آب این رودخانه از ۲۰ سال پیش تاکنون به سبب خشکسالی و برخی عوامل دیگر قطع شده بود و تنها در زمستان برخی سالها سیلاب های جزئی ناشی از بارندگی ها به صورت دشتمال از داخل افغانستان وارد سیستان می شد که مدت زمان جریان آب بسیار کوتاه بود و به تالاب بین المللی هامون نمی رسید.»

از دیگر گزارش های تصویری بسیار جذاب و دیدنی این خبرگزاری، عکس های عباس حیدری از پرندگان دریایی در سواحل بوشهر است که به دلیل زاویه دید و نمای عالی مورد توجه قرار گرفت.

آریا جعفری عکاس خبرگزاری ایسنا توانست عکس های خوبی از اولین دیدار مرحله رده بندی بسکتبال بانوان کار کند که از منظر درگیری با موضوع و القای حس تحرک مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here