زمان انتشار : ۱ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۲۹ | کد خبر : 492858 |

ویترین روزنامه ها/ نگاه پیشگیرانه«همشهری» جهت مبتلا نشدن به ویروس کرونا/گزارش اختصاصی «هفت صبح» از چگونگی درگذشت قربانیان این ویروس در «قم»

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه ها به دو سوژه انتخابات مجلس شورای اسلامی و دیگری ورود ویروس کرونا به ایران بیشتر پرداختند. با توجه به اینکه فردا روز انتخابات است، مطبوعات سعی کردند با انعکاس سخنان رئیس جمهور، مردم را به پای صندوق رای دعوت کنند. اما در پرداختن به بیماری کرونا بیشتر روزنامه ها به صورت خبری کار کردند و بیشتر مبتلا شدن دو نفر در قم را برجسته کردند. با این حال روزنامه هفت صبح و همشهری سعی کردند از کار خبری فراتر بروند و با گزارش اختصاصی و نگاه کارشناسانه به این سوژه نگاه داشته باشند.

روزنامه هفت صبح با اختصاص گزارشی از نتایج آزمایشات آن دو نفر با چندین مسئول مرتبط در این زمینه هم مصاحبه هایی انجام داد. اینکه رسانه ها مدام از ابتلای چند نفر صحبت می کنند و جزئیات خبر را به گوش مخاطب نمی رسانند، باعث سردرگمی آنان می شوند. قدیری رئیس دانشــگاه علوم پزشکی قم در مورد نحوه شناسایی موارد مبتلا بهویروس در این شهر می گوید:«ما طی چند روز گذشته شاهد پیک بیماریهای تنفسی در بیمارستانهای قم بودیم. با بررسی هایی که انجام شد متوجه شدیم که این موضوعمنجر به فوت دو مورد از بیماران شده است. نتیجه اولیه آزمایشهای انجام شده نشان داد که هر دو مورد مبتلا به ویروس کرونا بوده اند البته تست های پیشرفته تر ژنتیکهم انجام شــده که باید منتظر نتیجه آنها بمانیم.» قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشــت هم می گوید که اگرچه وضعیت دپوی ماســک خوب است اما الزم نیست،تمام مردم در همه جا ماســک بزنند بلکه فقط در مواقعی که احســاس خطر وجود دارد مانند جاهای شلوغ و همچنین برای کسانی که مسن هستند یا بیماری زمینه ای مانند چاقی مفرط یا دیابت دارند ماسک توصیه خوبی است. اوسعی می کند مردم را از ترک کردن قم هم منصرف کند و می گوید:«واقعا این ویروس آنقدر که رسانه ای شدهترسناک نیست پس الزم نیست مردم خانه ها و شهرشان را ترک کنند ضمن اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که ویروس به سایر شــهرها نرسد پس بهتر است مردم به همان رعایت نکات بهداشتی کفایت کنند.»

روزنامه همشهری هم با پرداختن به این سوژه ضمن اعلام این خبر که کرونا در ایران قربانی گرفت با مینو محرز متخصص بیماری های عفونی در این رابطه صحبت کرده که او هم توصیه می کند:« به جای ایجاد ترس نسبت به ابتلای ویروس کرونا باید آموزش و اطلاع رسانی درست در جامعه صورت گیرد».

در ادامه سایر روزنامه ها را ببینید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here