زمان انتشار : ۲۷ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۲۳:۱۷ | کد خبر : 492686 |

اختتامیه «یادمان سردار دل‌ها و ۱۷۶ کبوتر مهاجر» برگزار می شود

شفقنا رسانه- اختتامیه کنگره ادبی هنری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان «یادمان سردار دلها و ۱۷۶ کبوتر مهاجر» سه شنبه ۲۹ بهمن برگزار می شود.

به گزارش شفقنا رسانه، اختتامیه کنگره شعر و آثار هنری با محوریت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مقاومت و جهاد و یادبود ۱۷۶ شهید هواپیمای اکراینی ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه در تالار مهر حوزه هنری با حضور مسئولان، شاعران و هنرمندان برگزار می شود.

یوسف خجیر رئیس دانشکده فرهنگ و ارتباطات و دبیر کنگره شعر با بیان اینکه هدف از این کنگره تجلیل از مقام والای شهادت و بزرگداشت شهادت حاج قاسم سلیمانی و ۱۷۶ عزیزی که در پرواز هواپیمای اکراینی بودند، بیان کرد: این اختتامیه در دو قسمت کنگره شعر «پرواز تا خورشید» و نمایشگاه آثار هنری تجسمی، نقاشی، عکاسی و گرافیک با محوریت شهادت و مقاومت برگزار می شود.

وی همچنین ادامه داد: در قسمت کنگره شعر ۲۶۰ آثار از ۱۵۶ شاعر به نام انقلابی گردآوری شد که پس از داوری در پایان کنگره به ده نفر برتر جایزه داده می شود. داوری این آثار با همکاری دفتر شعر حوزه هنری صورت گرفته است. در قسمت آثار هنری نیز از بین آثار ارسالی ۱۴۷ اثر فاخر در بخش عکاسی و ۶۸ اثر در بخش تجسمی ارسال شد. بخشی از این آثار در روز اختتامیه در سالن مهر حوزه هنری به نمایش گذاشته می شود.

خجیر در ادامه گفت: با توجه به فاخر بودن اشعار ارسالی دانشکده فرهنگ و ارتباطات قصد دارد تا پایان سال این اشعار را به صورت دو جلد کتاب شعر و همچنین برخی از اشعار در قالب حماسی را به صورت نماهنگ و سرود منتشر کند.

شایان ذکر است در برگزاری این یادمان در کنار دانشگاه سوره، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و شهرداری منطقه ۱۰ مشارکت داشتند.

دانشگاه سوره از همه علاقمندان به شهید حاج قاسم سلیمانی، شاعران، هنرمندان و اصحاب رسانه دعوت می کند روز سه شنبه در این کنگره ملی حضور بهم رسانند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here