زمان انتشار : ۲۶ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۵:۳۸ | کد خبر : 492616 |

فعالیت استانداری‌های کشور در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات

شفقنا رسانه-بیش از ۹۶۰ دستگاه و موسسه مشمول قانون هم اکنون در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات فعال هستند و به درخواست های اطلاعات مردم پاسخ می دهند. بیشترین تعداد درخواست اطلاعات مربوط به استانداری هرمزگان با۳۳۶  درخواست و کمترین تعداد درخواست را استانداری لرستان دارد.

 

به گزارش شفقنا رسانه، بیش از ۹۶۰ دستگاه و موسسه مشمول قانون هم اکنون در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات فعال هستند و به درخواست های اطلاعات مردم پاسخ می دهند. روند فعال شدن موسسات و سازمان های استانی در یک ماه اخیر برای اجرای قانون از طریق سامانه رشد چشمگیری داشته وطی  ماه گذشته بیش از ۱۵۰ سازمان و موسسه مشمول قانون از استانهای ایلام ، خوزستان، سمنان،گلستان و بوشهر مسؤلین پاسخگویی استانی خود را معرفی کرده و به سامانه متصل شده اند.

از خرداد ۹۶و شروع راه اندازی سامانه، استانداری های۳۱ استان به تدریج به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات (فویا) متصل شدند.

طبق آمار موجود از ابتدای راه اندازی سامانه مذکور بیش از ۱۵۳۰ درخواست برای ۳۱ استانداری توسط شهروندان ثبت شده که ۷۷%  پاسخ داده شده است. میانگین زمان پاسخگویی کلی برای این استانداری ها ۴۶ روز است.

بیشترین تعداد درخواست اطلاعات مربوط به استانداری هرمزگان با۳۳۶  درخواست و کمترین تعداد درخواست را استانداری لرستان دارد. همینطور بیشترین کاربر مربوط به استان تهران با ۹۸۸۵ کاربر و کمترین تعداد مربوط به  استان ایلام با ۱۸۴ کاربر است.

انتظار می رود استان های کم فعالیت با تقویت سازوکار پاسخگویی به درخواست ها و شکایات مردمی در راستای دسترسی مردم به اطلاعات و اجرای قانون، تلاش کنند.

سامانه foia.iran.gov.ir یکی از مجراهای اصلی برای دسترسی به اطلاعات قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات محسوب می شود و عموم مردم می توانند با مراجعه به این سامانه از تمام دستگاه ها و موسسات فعال درخواست اطلاعات نمایند.

 

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here