زمان انتشار : ۲۴ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۳۶ | کد خبر : 492515 |

عکس های منتخب روز/ القای حس نوستالژیک دوربین«ایرنا» از دیدار برفی مردم در «رشت»

شفقنا رسانه_ این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، میزان و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه، بعد از بارش برف شدید در استان های شمالی بیشتر خبرگزاری ها سعی کردند با انتخاب تصاویر متفاوت، وضعیت راه ها و جاده ها و میزان بارش برف را پوشش دهند.خشایارجوانمردی عکاس خبرگزاری تسنیم تصاویری از بارش برف سنگین در «رشت» کار کرد که از منظر سوژه پردازی و کادر بندی دقیق مورد توجه قرار گرفت. اطلاع رسانی از طریق عکس و متن می تواند بهترین منبع در مواقع بحران باشد که به دست مسئولان برسد.

همچنین احسان حسن پور عکاس خبرگزاری میزان هم توانست تصاویر خوبی از وضعیت بارش برف سنگین در لاهیجان ثبت کند که به خوبی روایتگر مشکلات آنجا چون انسداد شدن راه ها است.

 

یکی از بهترین تصاویر را در روزهای برفی رشت، مجتبی محمدی عکاس خبرگزاری ایرنا کار کرد که به دلیل سیاه و سفید بودن حس نوستالژیک زیادی در نگاه اول به مخاطب می دهد. از طرفی دیگر ترکیب بندی عالی این تصاویر به کپشن نویسی جالب آن که درباره دیدار بیشتر مردم در روزهای برفی است، کمک شایانی کرده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here