زمان انتشار : ۲۳ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۴۳ | کد خبر : 492458 |

ویترین روزنامه ها/ صفحه یک روزنامه ها رنگ انقلابی به خود گرفت

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه های امروز صفحه اول خود را به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اختصاص دادند و برخی هم سخنرانی روحانی در جمع مردم را کار کردند. در این میان روزنامه مردم سالاری سعی کرد گزارشی از بازتاب این حضور پر شور در رسانه های جهان کار کند. با این حال بهتر بود در تصویری با نمای نزدیک تر، این حضور مردم را به نمایش می گذاشت. چراکه جمعیت عظیم شرکت کنندگان در فضاهای خالی عکس گم شده است.

«گرمای عشق به وطن» تیتر خلاقانه روزنامه خراسان است که قرار گرفتن آن با تصویری از راهپیمایی مردم در سرمای زمستان برفی، تناقض زیبایی را به وجود آورده است. به عبارتی روزنامه با کنار هم قرار دادن این تیتر و عکس قصد دارد تا به مخاطب القا کند که عشق به وطن و حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن سرما نمی شناسد و این عشق، احساس تعلق، حب میهن است که همه را در کنار هم جمع می کند تا طلیعه ورود به چهل و دومین سال پیروزی انقلاب را به رغم سرمای شدید، امیدوارانه ترسیم نماید.

روزنامه وطن امروز هم در عکس یک خود با اشاره به این مسئله که مردم انقلابی ایران چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلابشان را با وجود کولاک و سرما در بیشتر نقاط کشور با حضور میلیونی خود در خیابان ها جشن گرفتند، در تیتری عامیانه نوشت: «دم ایران گرم». اگرچه مخاطب تیتر کل مردم ایران است با این حال تصویری از حضور مردم تهران در راهپیمایی کار کرد که با تیتر هماهنگی خوبی ندارد. باید گفت ایران فقط تهران نیست و بهتر بود روزنامه حضور مردم در شهرهای دیگر را هم به نمایش می گذاشت تا با تیتر و روتیتر هماهنگی بیشتری پیدا کند.

وطن امروز همچنین در یکی از مطالب فرعی خود گزارش کاملی از وضعیت بارش برف در کشور کار کرد که موجب مسدود شدن صدها محور مواصلاتی و ترافیک شدید در جاده‌ها شده است و در تیتر خلاقانه ای نوشت :«وضعیت قرمز جاده های سفید». استفاده از دو کلمه قرمز و سفید در کنار هم ضمن استفاده از رابطه  متنی و کلامی از رابطه پسامتنی و روانی برای جذب مخاطب استفاده کرده است. قرمز به معنای هشدار و سفید به معنی برف، این حس را دوچندان می کند که در این شرایط حساس جاده های برفی کشور چه وضعیت قرمز و هشداری برقرار است.

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here