زمان انتشار : ۲۱ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۰۲ | کد خبر : 492410 |

ویترین روزنامه ها/ دعوت روزنامه ها به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و چهلم سردار سلیمانی/هشدار «همدلی» به کمیاب و گران شدن ماسک در داروخانه ها

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، فردا ۲۲ بهمن ماه و چهلمین روز از شهادت سردار شهید، قاسم سلیمانی است. به همین دلیل اکثر روزنامه ها در صفحه اول خود مردم را برای شرکت در راهپیمایی فردا دعوت کردند. به طوری که روزنامه جام جم در گزارشی با فعالان و کارشناسان سیاسی گفتگو کرد و از ریشه های حضور همیشگی مردم در مراسم جشن پیروزی انقلاب نوشت و در تیتر هوشمندانه ای این حضور را «رفراندوم وفاداری» خواند. روزنامه کیهان هم عکس و تیتر یک را به این موضوع اختصاص داد و در تیتری طولانی نوشت: «یک ایران سلیمانی فردا به آرمان های امام لبیک می گویند».

همدلی در تیتر ساده ای از «دعوت به حضور» از سوی مراجع، سازمان ها و احزاب برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشت و روزنامه اطلاعات هم همین دعوت را با تیتری طولانی تر و خسته کننده کار کرد. روزنامه مردم سالاری وابسته به این حزب هم در فراخوانی مردم را به شرکت در ارهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس دعوت کرد.  روزنامه جوان هم «۲۲ بهمن -را- اقتدار سلیمانی ها» خواند و توضیح داد که ملت انقلابی ایران درحالی فردا به استقبال چهل و یکمین بهار انقلاب می روند که این بار حضور مردم رنگ پاسداشت شهادت هم دارد. این روزنامه توضیح داد که «اربعین سردار شهید ملت، حاج قاسم سلیمانی مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی شده که همزمانی معناداری است. او رفت اما مکتب و راهش ماندگار شده. این حقیقت را می توان با حضور میلیون ها سلیمانی در ۲۲ بهمن مشاهده کرد». روزنامه خراسان هم در تیتر یک از «بیعت با انقلاب در اربعین حاج قاسم» نوشت و به همزمانی این رویداد با چهلم سردار قاسم سلیمانی اشاره کرد.

وطن امروز اما صفحه متفاوتی بست، صفحه ای که همانند جلد مجله تصویری از سردار شهید، پرچم به دست که دیوار پشت سرش پر از عکس شخصیت های بزرگ است. شخصیت هایی که در راه انقلاب اسلامی ایران جانشان را فدا کرده اند. روزنامه در تیتری هماهنگ با عکس، این انقلاب را «انقلاب انسان ساز» خواند و لوگوی خود را به احترام این شخصیت ها به پایین صفحه آورد. وطن امروز مدتی پیش هم در پی شهات سردار سلیمانی برای ادای احترام به مقام این سردار شهید، لوگوی خود را به پایین صفحه آورده بود.

روزنامه همدلی گزارشی درباره کمیاب‌شدن و گران‌شدن ماسک در داروخانه‌های ایران در پی شیوع ویروس کرونا در کشور چین کار کرد و با تعدادی از داروخانه دارها درباره وضعیت تقاضا و تولید ماسک در کشور و قیمت آن در روزهای اخیر گفتگو کرد و در تیتر خلاقانه ای از « دشواری های «فیلترینگ»کرونا » نوشت. همدلی توضیح داد: « به نظر می‌رسد با ادامه‌دار شدن این شرایط در روزهای آینده هم باید شاهد افزایش بیشتر قیمت ماسک باشیم و هم شاهد نایاب شدن آن، چراکه تاکنون هیچ مورد تایید شده‌ای از ابتلا به ویروس کرونا در کشور اعلام نشده و کار به اینجا رسیده است؛ اما به نظر می‌رسد اگر اخبار موثق و تایید شده‌ای از ابتلا به این ویروس در کشور اعلام شود، بدون تردید موج گسترده‌ای از مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌ها برای خرید ماسک صف می‌کشند و کمبود آن چیزی بیشتر از وضعیت امروز خواهد شد.»

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here