زمان انتشار : ۱۷ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۳۴ | کد خبر : 492245 |

ویترین روزنامه ها/ گزارش خوب «اعتماد» از رویکرد مردمی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر/ پاسخ موشکافانه«ابتکار» به دلایل افزایش قیمت خودرو

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته مجلس، حضور پرشور و آگاهانه همه مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند. این سخنان به صفحه اول روزنامه ها آمد و بیشتر این رسانه ها، قسمتی از اظهارات ایشان را که «هرکس ایران را دوست دارد در انتخابات شرکت کند» به عنوان تیتر یک انتخاب کردند.

«بازگشت سینما به خیابان» گزارش خوب روزنامه اعتماد از محتوای برخی فیلم های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر امسال است که با زندگی عامه مردم درگیر است. بررسی روزنامه از این زاویه دید که به تحلیل و معرفی فیلم های این جشنواره مهم پرداخته، قابل تامل و جذاب است. هر چند به نظر می رسد ارزش خبری جشنواره فیلم فجر امسال نسبت به اتفاقات دیگر کشور کمرنگ شده است. گزارشگر در همان ابتدا هدف خود از این مطلب را این گونه بیان می کند که «سی‌و‌‌هشتمین جشنواره فیلم فجر گرچه امسال با اما و اگرهای فراوانی‌ روبه‌روست که مجال پرداختن به ‌آن، هدف این گزارش نیست اما از آنجایی ‌که ممکن است بسیاری از هموطنان در این رویداد فرهنگی بخواهند سهمی کوچک‌ از آن داشته ‌باشند، گزارش فوق حول‌محور مساله نزدیکی هنرسینما با مردم‌ کوچه‌ و بازار تنظیم‌ شده ‌است. موضوعی که رگه‌های آن را در جشنواره‌های چند ساله‌اخیر شاهد بودیم اما جشنواره امسال به لحاظ تعدد این رویکرد به اوج ‌خود رسیده ‌است.» روایت داستان گونه گزارشگر از این فیلم ها، از دیگر نقاط قوت متن است.

طی هفته گذشته بازار خودرو شاهد بالا رفتن قیمت های زیادی بود. بر همین اساس برخی از رسانه ها به دنبال دلایل این افزایش قیمت در این وضعیت بودند. روزنامه ابتکار امروز در گفتگو با کارشناس صنعت خودرو ضمن بررسی آشفتگی در این بازار، به دلایل افزایش قیمت هم پرداخت و در تیتری خبری عنوان کرد:«بریدن دوباره ترمز قیمت ها». امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو توضیح داده«اصل ماجرا این است که در شرایط فعلی با وجود زحمت زیادی که برای داخلی‌سازی کشیده شده باتحریم‌های ظالمانه مواجه هستیم و این وضعیت باعث شده است که حداکثر توان تولید ما نصف تقاضای موجود در بازار بشود و متاسفانه این اختلاف بسیار معنادار است. همه سرمایه‌گذاران از شرایط موجود آگاهی داشته و به درستی می‌دانند که همچین کمبودی در بازار وجود دارد. این کمبود نشان می‌دهد نمی‌توان این انتظار را داشت که در آینده‌ای نزدیک تمام کاستی‌ها برطرف شود. لذا اکنون قدرت دست کسانی است که سرمایه‌ داشته و کالایی به نام خودرو در اختیار دارند. در این شرایط خواهیم دید تمام علت‌هایی که برای افزایش قیمت‌‌های اخیر مطرح شده است قابل قبول خواهند بود. اینکه می‌گویند عرضه کم است، کاملا صحیح بوده چراکه خودروساز به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌ها بیش از این نمی‌تواند خودرویی تولید کند. این مسئله به این معنا نیست که خودروساز از روی عمد عرضه را کم می‌کند، خیر ما باید بدانیم که اکنون توان تولید بیشتر را ندارد.» در بخش دیگری این کارشناس به ارائه راهکار برای بهبود وضعیت بازار خودرو اشاره می کند که خواندنی است.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here