زمان انتشار : ۱۷ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۱۸ | کد خبر : 492238 |

عکس های منتخب روز/ توجه به موقع عکاسان«ایسنا» و «مهر» به وضعیت ویروس کرونا در «ایران»

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، ایسنا ومهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، سید مصلح پیر خضراییان عکاس خبرگزاری ایرنا توانست تصاویر بسیار دقیق و خوبی از شغل خطرناک کولبری در استان های غربی کشور ثبت کند که به خاطر زاویه دید و انتخاب نمای درست، نمایانگر مشکلات کولبران است.

فرزاد خپوشانی عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی از مرکز قرنطینه بیماران مشکوک به ویروس کرونا در تهران کار کرد که به دلیل سوژه پردازی و روایی بودن مورد توجه قرار گرفت. در وضعیتی که عامه مردم از این ویروس جدید واهمه زیادی دارند، انتشار اطلاعات به صورت متن یا عکس می تواند در آرامش و افزایش آگاهی مردم تاثیر گذار باشد.

خبرگزاری مهر هم  تصاویری جمعی از ایرانیان و از جمله دانشجویان ایرانی مقیم چین که بامداد روز گذشته با پروازی اختصاصی وارد کشور شدند، کار کرد که به دلیل درگیری عکاس با موضوع و سوژه پردازی آن مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here