زمان انتشار : ۱۶ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۶:۴۲ | کد خبر : 492231 |

عکس های منتخب روز/ نمای زیبایی از جنگل های حرا در قاب دوربین «مهر»

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های مهر و ایرنا است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، اصغر بشارتی، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از جنگل های حرا کار کرد که به دلیل کادربندی مناسب و انتخاب نماهای خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « منطقه حفاظت شده جنگل‌های حرا در استان هرمزگان واقع شده است. گونهٔ جنگلی حرا (مانگرو) از ویژگی‌های اکوسیستم سواحل جنوبی ایران است که به طور پراکنده، از تنگه هرمز به سمت شرق و اقیانوس هند، در سواحل عمان، پدید آمده‌اند. این جنگل‌ها در سواحل خلیج فارس، در اطراف بندر لافت، شمال جزیرهٔ قشم، بندر خمیر و در کانون‌های متراکم دیده می‌شوند. جنگل حرا به دلیل مساعد بودن شرایط اکولوژی، زیستگاهی امن برای پرندگان مهاجر از مناطق گرمسیری است. از جمله این پرندگان حواصیل بزرگ، اگرت بزرگ، اگرت ساحلی، حواصیل هندی، کفچه نوک تیز، سلیم خاکستری، گیلانشاه، کاکائی و… هستند.»

«طبیعت زمستانی جنگل‌های هیرکانی» گزارشی تصویری بود که خبرگزاری ایرنا منتشر کرد و تصاویر آن به دلیل کیفیت مناسب و سوژه پردازی خوب مورد توجه قرار گرفتند. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « جنگل‌های هیرکانی بازمانده دوران سوم زمین‌شناسی و عصر یخبندان و غنی از نظر گونه‌های بومی و باستانی، پوشش گیاهی و تنوع زیستی با نادرترین گونه‌های جنگلی جهان است که از جمهوری آذربایجان آغاز و تا استان گلستان در ایران امتداد دارد.این مجموعه شامل طبیعت زمستانی دو منطقه در شمال ایران قرار دارد.تصاویر ابتدایی مربوط به روستای «اولسبلنگا» در شهرستان ماسال و رشته‌کوه‌های تالش و ادامه مجموعه منطقه کوهستانی «چلاو» در جاده هراز شهرستان آمل را نشان می دهد».

∗ ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here