زمان انتشار : ۱۵ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۵۲ | کد خبر : 492158 |

عکس های منتخب روز/ برف‌روبی گردنه «ژالانه» در قاب دوربین عکاس «فارس»

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری فارس است.

به گزارش شفقنا رسانه، بختیار صمدی عکاس خبرگزاری فارس گزارشی تصویری از برفروبی گردنه ژالانه «هورامان»‎ کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل کیفیت بالا و سوژه پردازی متفاوت مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «گردنه ژالانه در منطقه هورامان سروآباد در کردستان محور ارتباطی شهرستان‌های سروآباد و مریوان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه و همچنین محور ارتباطی شهر هورامان تخت و ۱۰ روستای تابعه آن با ۱۲ هزار نفر جمعیت است. بارش شدید برف در این گردنه گاه به ۱۰ متر نیز می رسد، قسمت هایی از این مسیر ( گردنه ته ته ) هر سال از اواخر پاییز تا اواسط فصل بهارِ سال بعد مسدود می شود. تعداد ۹ راهدار با هشت دستگاه ماشین برف روبی در گردنه ژالانه به صورت ۲۴ ساعته مستقر هستند و از نخستین ساعات بارش بازگشایی مسیر و برف روبی را آغاز کرده و همچنان در این مسیر مشغول کار هستند».

رضا خانبابایی عکاس این خبرگزاری هم تصاویری از بافت سنتی روستای «عنبران علیا» و صنایع دستی آن کار کرد که به دلیل سوژه پردازی و کادربندی خوب مور توجه قرار گرفت.

 

 

∗ ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here