زمان انتشار : ۱۳ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۵:۱۸ | کد خبر : 492066 |

عکس های منتخب روز/ روایت دوربین «تسنیم و ایرنا» از رخت برفی بر تن شهر

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا، تسنیم و ایسنا است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از دیدار تیم‌های استقلال و نفت مسجد سلیمان کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل سرعت بالای عکاس و کادر بندی خوب مورد توجه قرار گرفتند.

گزارش تصویری خبرگزاری ایرنا از مسجد کبود تبریز به دلیل سو ژه پردازی خوب  و معرفی مکان های دیدنی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « مسجد کبود یا مسجد جهانشاه تبریز یکی از آثار ارزشمند معماری ایرانی به شمار می‌رود که به لحاظ شیوه معماری از سایر نمونه‌های معماری مسجد متمایز است. قدمت این بنا به قرن نهم هجری قمری بازمی‌گردد و تنوع و ظرافت کاشی‌کاری و انواع خطوط و نقش‌های به کار رفته در آن و نیز زیبائی و هماهنگی رنگ‌ها به‌ویژه رنگ لاجوردی کاشی‌کاری‌های معرق سبب شده است تا به فیروزه اسلام شهرت یابد. این بنا با نام‌های مختلف از جمله گوی مسجد (به ترکی همان مسجد کبود)، مسجد شاه جهان، عمارت و مسجد مظفریه معروف و مشهور بوده است. این مسجد در زمین لرزه سال ۱۱۵۸ خورشیدی خسارات زیادی دید تا جایی که گنبدهای مسجد تخریب شده بود که از سال ۱۳۱۸-۱۳۵۵ کار مرمت این بنا از جمله گنبد های آن ادامه داشت و در حال حاضر بازسازی کاشی کاری های داخل و خارج بنا ادامه دارد.»

خبرگزاری های ایرنا و تسنیم گزارشی تصاویری از بارش برف در سنندج و کرمانشاه‎ کار کردند که برخی از تصاویر آن به دلیل کادربندی خوب و کیفیت بالا مورد توجه قرار گرفتند.

 

∗ ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here