زمان انتشار : ۱۲ بهمن ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۶:۱۶ | کد خبر : 491972 |

عکس های منتخب روز/ بازنمایی آیین سنتی«عروسی پیرشالیار» در قاب دوربین«مهر»

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های تسنیم و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، آریان نصراللهی، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از مراسم سنتی «عروسی پیرشالیار» کار کرد که به دلیل سوژه پردازی خوب و نیز معرفی آیین های سنتی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «در سنندج، آئین سنتی پیرشالیار هر ساله در فصل زمستان برگزار می‌شود که این مراسم نماد عینی از مشارکت‌های فعال مردم در مناسبت‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی و سابقه‌ای به قدمت تاریخ دارد. این مراسم که هر سال در آخرین چهارشنبه و پنج شنبه منتهی به نیمه بهمن ماه برگزار می‌شود آئینی است که بعضی از مورخان تاریخ برگزاری آن را به یک هزار سال گذشته می‌دانند و عده‌ای دیگر نیز معتقدند که قدمت این مراسم بیش از اینهاست.»

گزارش تصویری علی خدایی، عکاس خبرگزاری تسنیم از دیدار تیم‌های سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان به دلیل کادربندی مناسب و نیز لحظه ای بودن برخی از تصاویر آن مورد توجه قرار گرفت.

∗ ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here