زمان انتشار : ۲۵ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۳۵ | کد خبر : 491314 |

ویترین روزنامه ها/ حال و روز مشاغل خانگی به روایت توصیفی «ایران»/ استمرار انتقاد «جام جم» به دولت در ماجرای بسته معیشتی/ هشدار جدی «سازندگی» به رویکرد صداوسیما در انتقال تک‌صدایی

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه ایران در یکی از مطالب فرعی خود سعی کرد با تولید کنندگان مشاغل خانگی گفتگو کند و از وضعیتشان در این روزها بپرسد. خیلی از این افراد کالاهایشان به دلیل گران شدن مواد اولیه لازم، افزایش قیمت یافته و خیلی از مردم هم بخاطر وضعیت اقتصادی، چنین کالاهایی را که عمدتاً کالای ضروری نیستند از سبد خرید خانوار خود حذف کرده اند. روزنامه در تیتر روشن و کوتاهِ «جیب خالی، دل پر» به خوبی وضعیت این مشاغل و میزان رضایت صاحبانشان را توصیف کرد و در رو تیتر هم این سوال را مطرح کرد که آیا بساط مشاغل خانگی دارد جمع می‌شود؟ چراکه با توجه به گفته برخی از این افراد به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه و متعاقب آن بالا رفتن هزینه تولید آن ها، تصمیم به کنار گذاشتن کارشان شده اند.

«یارانه گرفتن با اعمال شاقه» تیتر انتقادی روزنامه جام جم درباره مصوبه جدید دولت برای دریافت یارانه بنزین است. این روزنامه توضیح داد که «با مصوبه جدید هیات دولت، شرایط دریافت یارانه بنزین موسوم به بسته معیشتی، سخت تر از قبل شد. تا پیش از این ملاک و معیار دولت برای حذف افراد از فهرست یارانه بنزین، دریافت درآمد بالاتر از ارقام تعیین شده یا برخورداری از خانه های گران قیمت و خودروهای خارجی بود؛ اما در مصوبه جدید دیگر ارزش خانه و خودرو ملاک نیست و ممکن است افرادی با داشتن یک پراید هم از فهرست یارانه بنزین خط بخورند.»

اظهار نظرهای اخیر برخی از کارشناسان در رسانه ملی موجب اعتراض اهالی رسانه و مردم، بخصوص در شبکه های اجتماعی شد. امروز هم روزنامه سازندگی در مطلب خوبی به «فاجعه تک صدایی» در رسانه ملی اشاره کرد و هشدار داد که «پنج روز بعد از شلیک به هواپیمای بوئینگ تلویزیون به جای همدردی با مردم در حال دو قطبی کردن جامعه است». رویکردی که خطرات آن بارها از سوی کارشناسان رسانه گوشزد شده و اگر اصلاح نشود با فاجعه بزرگی همراه خواهد بود.

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

 

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here