زمان انتشار : ۲۴ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۱۷ | کد خبر : 491255 |

ویترین روزنامه ها/ پایان نافرجام یکی از جانباختگان هواپیمای اوکراینی به روایت خواندنی «شهروند»/ تحقیق مسئولانه «همشهری» درباره وضعیت انسولین در کشور

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه شهروند در عکس یک خود گزارشی درباره روجا آزادیان، عضو گروه کر تهران و از قربانیان بویینگ ٧٣٧ کار کرد و در تیتر سخت فهمی نوشت: «پرواز در گام آخر سوپرانو». این روزنامه سعی کرد با رهبر گروه کُر شهر تهران و چند نفر از دوستانش گفتگو کند که درباره ویژگی ها و آرزوهای روجا آزادیان گفتند. در بخشی از این گزارش آمده است که «همیشه می‌گفت: «نگذارید آرزوهایتان بر زمین بماند.» همیشه هم به سمت آرزوهایش رفت. توانسته بود با تلاش و استمرار روبه‌روی پیانوی استاد، نت‌ها را گام‌به‌گام بخواند و آنقدر تمرین کند که وارد یک گروه شود. بیشتر از چهار‌سال در گروه کُر شهر تهران حضور داشت تا همین چند وقت پیش که شرایط مهاجرتش به کانادا فراهم شد. بویینگ ٧٣٧ صبح چهارشنبه در آسمان تهران پرید و چند دقیقه بعد همه آرزوهای روجا مثل بقیه مسافران با حادثه‌ای هولناک؛ شلیک اشتباه، آتش‌سوزی و سقوط پرید. نه دیگر می‌تواند سه‌تارش را دست‌بگیرد و نه به عشق کلاویه‌های سفید و سیاه پیانو لبخند بزند.»

روزنامه همشهری هم در یکی از مطالب فرعی خود به گفتگو با تعدادی از بیماران و خانواده هایی پرداخت که از کمبود انسولین گلایه کرده بودند و در تیتر نگران کننده «در حسرت نوشداروی قندخون»، به توصیف وضعیت آن ها پرداخت و توضیح داد: «درحالی که مسئولان وزارت بهداشت اعلام می کنند؛ مشکلی برای تهیه انسولین و دارو در کشور وجود ندارد اما بررسی های میدانی نشان می دهد که بیماران مختلف به خصوص بیماران دیابتی برای تهیه دارو به شدت دچار مشکل هستند.» پرداختن به این مسئله و پیگیری آن از مسئولان وزارت بهداشت تا رسیدن به نتیجه قابل قبول امری ضروری و وظیفه روزنامه ها است کما اینکه مدتی پیش هم روزنامه جام جم در تیتر یک خود به بررسی این سوژه و گفتگو با بیماران دیابتی پرداخت که از کمبود دارو گلایه کرده بودند.

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here