زمان انتشار : ۱۹ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۴۴ | کد خبر : 491068 |

عکس های منتخب روز/ هشدار حرفه ای عکاس«ایسنا» به مخاطب در به تصویر کشیدن سقوط هواپیمای «اوکراینی»

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایسنا، فارس و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین، چهارشنبه ۱۸ دی ماه پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی(ره) دچار نقص فنی شد و سقوط کرد. این هواپیما که عازم کی‌یف پایتخت اوکراین بوده است ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه داشته است. بیشتر خبرگزاری ها گزارش تصویری از این حادثه را پوشش دادند اما خبرگزاری ایسنا به دلیل ذکر هشدار و یادآوری این نکته بر روی گزارش خود که «این گزارش حاوی صحنه های دلخراش است» باعث متمایز شدن او از بقیه رسانه ها در احترام به روحیه مخاطب می باشد. به همین خاطر روح اله وحدتی و برنا قاسمی عکاسان خبرگزاری ایسنا توانستند عکس های خوبی از صحنه های دلخراش این حادثه به ثبت برسانند که روایتگر جزئیات این اتفاق است.

محسن عطایی عکاس خبرگزاری فارس تصاویری از حاشیه های جلسه دولت کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل کادر بندی و نور پردازی نامناسب مورد انتقاد است.

«خانه موزه بتهوون» گزارش تصویری جالب اصغر خمسه عکاس خبرگزاری ایرنا است که نگاهی هنری به چیدمان فضای این موزه انداخته است و تصاویر آن از منظر سوژه پردازی و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده«فروشگاه بتهوون فروشگاهی ۶۵ ساله است که برای اولین بار در سال ۱۳۳۲ توسط برادران چمن‌آرا در مغازه کوچکی در خیابان منوچهری تهران افتتاح شد و ۱۰ سال بعد، به خیابان ولی‌عصر (عج) منتقل شد.پس از مدتی این فروشگاه به خیابان چهارم سنایی نقل مکان کرد و ۸ سال بعد به میدان سنایی انتقال یافت. این فروشگاه قدیمی موسیقی به تازگی به خانه موزه بتهوون تبدیل شده است.خانه موزه بتهوون ششمین مکان مرکز موسیقی بتهوون در طول این سال‌هاست که در فضایی خاطره‌انگیز طراحی شده است. چیدمان این خانه موزه چندین بار در سال تغییر می کند و هم اکنون تم این موزه مربوط به موسیقی فیلم های قدیمی است.»

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here