زمان انتشار : ۱۴ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۲۰ | کد خبر : 490791 |

واکنش اهالی رسانه به شهادت سرداری که در لباس‌های رسمی و جناح‌های سیاسی نمی‌گنجید

شفقنا رسانه- بامداد روز گذشته در پی حمله هوایی نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چند تن از همراهان او از جمله فرماندهان و رزمندگان حشد الشعبی، به شهادت رسیدند. ترور این سردار بزرگ با واکنش مردم و اهالی رسانه در شبکه های اجتماعی همراه بود. در ادامه واکنش برخی از رسانه ای ها به ترور شهید قاسم سلیمانی توسط نیروهای امریکایی را بخوانید…

 

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی قاسمی، عکاس خبری در صفحه توییتر خود نوشت: «از زمان جنگ٣٣روزه بزرگمردی را شناختم که نماد مبارزه با اسراییل بود. مبارزه‌ای که هیچ انسان آزاده‌ای به حق بودن آنرا رد نمی‌کند. بارها در مکان های مختلف به عنوان یک عکاس دیدمش و همیشه با احترام دوربینم را به سمتش بردم. یکی از غمگین‌ترین روزهای زندگی‌ام است…»

سید محمد لواسانی، خبرنگار سینمایی سابق هم ضمن انتشار دیدگاه محمود دولت آبادی درباره شهادت سردار سلیمانی نوشت: «خط‌کشی‌ها دارد دقیق‌تر و ظریف‌تر می شود. این از برکت وجود پاک قاسم سلیمانی است. در دایره‌ای که می کشد، هم محمود دولت‌آبادی جا می شود، هم نوید محمدزاده، هم شریعتمداری کیهان، هم قالیباف، هم جواد ظریف، هم خیلی‌های دیگر. چون خط را دور ایران کشیده نه دور حزبش، جیبش، رفقایش…»

جواد افتاده، فعال رسانه ای هم با هشتگ #قاسم سلیمانی به ترند روز گذشته براساس داده‌های گوگل اشاره کرد و نوشت: «۶۴ درصد مردم اسرائیل کلمه «ترور سلیمانی» و ۳۶ درصد کلمه «کشته شدن سلیمانی» را در گوگل سرچ کردند و در صدر جستجوهای دنیا قرار دارند! بعد از آن آمریکایی‌ها با ۴۸ درصد و ۵۲ درصد قرار دارند».

عبدالله گنجی، مدیر مسئول روزنامه جوان در صفحه توییتر خود در واکنش به ادعای ترامپ مبنی بر اینکه« سلیمانی مورد تنفر ایرانیان بود» نوشت: به صفحه یک همه روزنامه های کشور بنگرید. به حضور مردم ایران در خیابان ها بنگرید. به مواضع اکثر اپوزیسیون و مخالفان بنگرید. به خیابان های بغداد، کربلا و نجف بنگرید. به تشیع بعد در مشهد، تهران و کرمان بنگرید. به گریه هایی که بعد از رحلت امام بی سابقه است…»

محمد فراهانی، سردبیر خبرگزاری میزان هم در توییتر خود نوشت: اوج مظلومیت سپهبد آنجاست که Basterdهای آمریکایی با کمک غول‌های رسانه‌ای بی‌طرفشان، کسی که جان میلیون ها نفر را نجات داده و در خط مقدم جنگ علیه تروریسم بوده، تروریست و عامل حملات علیه نیروهای آمریکایی  معرفی می کنند، مردم هم تحقیق نمی کنند همان که به خوردشان می‌دهند را باور می کنند.

محمد قوچانی، سردبیر روزنامه سازندگی هم در صفحه اینستاگرام خود سردار سلیمانی را شهیدی زنده خطاب کرد که سی سال پس از پایان جنگ به شهادت رسید. او نوشت: «سرداری که در لباس های رسمی و جناح های سیاسی نمی گنجید. سرباز و سرداری مادرزاد بود و سرباز، فرزند ملت است و نه پیاده نظام این جناح و آن جناح. بزرگ بود، بزرگتر از سیاست داخلی. تا جایی که با همه ی ارادت اصولگرایان به او، دوستان اصلاح طلبش را فراموش نمی کرد و برای مولفه قلوبهم می کوشید. کمتر اصلاح طلبی بود که به حاج قاسم احترام نگذارد و عده ای از اصولگرایان هم بودند که می گفتند او را فقط در سیاست خارجی قبول دارند، نه سیاست داخلی. گویی حاج قاسم فقط برای شهادت خوب بود! و البته خودش هم برای شهادت می کوشید چون اهل «سیاست بازی» و کاسبی سیاسی نبود. حاج قاسم اما چریک هم نبود. ژنرال چهارستاره ای بود که بر هر دو هنر جنگ و صلح مسلط بود. چریک برای جنگ، جنگ می کند ؛ اما حاج قاسم برای صلح، جنگ می کرد. برای پیروزی بر جنگ».

قوچانی در ادامه نوشت: «تردیدی نکنید که امریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم خطایی راهبردی کرد؛ چون او در عین شجاعت، سیاست داشت و آمریکا به زودی خواهد فهمید خاورمیانه بدون حاج قاسم برای امریکا غیر قابل پیش بینی تر خواهد بود. شهادت حاج قاسم محور وحدت ملی در ایران می شود. حاج قاسم سیاست باز نبود اما سیاست دان بود و چه در درون ایران چه در بیرون ایران فقدان او یک خلا استراتژیک است که در درجه اول آمریکا فقدان آن را حس خواهد کرد. ترامپ پشیمان می شود که حریفش را ناجوانمردانه حذف کرد».

 

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here