زمان انتشار : ۱۱ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۲۵ | کد خبر : 490657 |

عکس های منتخب روز/ نمای عالی عکس «تسنیم» از حرم مطهر حضرت زینب (س)

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های تسنیم، مهر و ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، امیر حسامی‌نژاد، عکاس خبرگزاری تسنیم تصاویر خوبی از حرم مطهر حضرت زینب (س) در دمشق کار کرد که به دلیل کیفیت عالی و انتخاب نمای خوب مورد توجه قرار گرفت.

تصاویر زیبای قشم در فصل زمستان از بهنام یوسفی، عکاس مهر به دلیل کادربندی خوب و توجه ویژه عکاس به معرفی جاذبه های گردشگری مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «قشم یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری جنوب ایران در فصل زمستان و بزرگ‌ترین جزیره‌ی ایران است که در خلیج فارس قرار دارد. جاذبه‌های گردشگری و طبیعی این جزیره در ایران همتا ندارد و هر گردشگری را به سمت خود جذب می‌کند و اگر اهل سفر هستید توصیه می‌شود که حتماً به قشم سفر کرده و از زیبایی‌های این جزیره لذت ببرید».

محسن اسماعیل زاده، عکاس ایسنا گزارشی تصویری از سفر رییس بنیاد مستضعفان به خراسان رضوی کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل کادربندی نامناسب مورد نقد قرار گرفت.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here