زمان انتشار : ۱۱ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۵۲ | کد خبر : 490630 |

ویترین روزنامه ها/دلایل قانع کننده «ایران» از کمبود دستگاه های رادیو تراپی در کشور/ صفحه آرایی خوب «جام جم» در به تصویر کشیدن خشم مردم عراق از آمریکا

شفقنا رسانه_ یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «شیمی درمانی های درد آور اما پولساز !» سوژه ناراحت کننده روزنامه ایران است که در گزارشی میدانی از کمبود دستگاه های رادیوتراپی و تجویز غیر ضروری شیمی درمانی نوشت. روزنامه ضمن گفتگو با بیماران سرطانی در بیمارستان، سعی کرد با پزشکان و رئیس اداره سرطان صحبت کند که یکی از پزشکان در این باره تاکید کرد: «اثر بخشی رادیوتراپی به طور عام بیشتر از شیمی درمانی است، اما این‌که چرا رادیوتراپی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد به دلیل تعداد زیاد کمپانی‌های وارد کننده و توزیع کننده داروهای شیمی درمانی و بازاریابی زیاد آن است. در حالی که تنها سه کمپانی تولید کننده دستگاه شتاب دهنده در دنیا وجود دارد که بازاریابی شان کم است. با وجود آن‌که داروی شیمی درمانی بعد از یک بار مصرف تمام می‌شود اما دستگاه شتاب دهنده ۱۰ سال مصرفش طول می‌کشد چنانچه دولت نصف هزینه داروی شیمی درمانی را صرف خرید دستگاه شتاب‌دهنده کند این کمبود جبران می‌شود. با این اوصاف برخی ازصاحبنظران حوزه سلامت معتقدند؛ وجود مافیای شبکه داروهای شیمی درمانی، تبلیغات و حاشیه سود بالای داروهای شیمی درمانی موجب شده طرفداران این روش درمانی زیاد شود».

در دومین روز شهادت ۲۵ عضو کتائب حزب‌الله عراق به دست امریکا و در جریان مراسم تشییع این شهدا، هزاران عراقی خشمگین با سر دادن شعار «مرگ بر امریکا» به سمت سفارت امریکا در بغداد حرکت کرده و وارد سفارت شدند و اعلام کردند تا زمان بسته شدن این سفارت و خروج سفیر از عراق، به تحصن نامحدود خود در این منطقه ادامه می‌دهند. این موضوع به عکس یک روزنامه جام جم آمد و در تیتر خوبی با الهام گرفتن از عنوان کتاب معروف جان استاین‌بک نوشت: «خوشه های خشم». تیتر با کتابی به همین عنوان برابری می کند، کتابی که در آن روایت بی عدالتی در جامعه آمریکا علیه یک خانواده کشاورز و تنگدست را نشان می دهد. شاید از این لحاظ تیتر می خواهد پلی بین این دو بزند تا وجدان اجتماعی را بیدار کند. از طرفی تصویر انتخاب شده با تیتر هماهنگی خوبی دارد چون خشم مردم عراق از آمریکا را به نمایش گذاشته است که علیه گروه نظامی کشورشان، عملیات نظامی انجام داده است. اهتزاز پرچم عراق، انعکاس چهره هایی با صداهای بران پر از خشم، دست های بلند شده با نماد بیزاری از آمریکا، پس زمینه دودآلود پشت دیواری که هر آن می تواند یادآوری  تسخیر سفارتی باشد که در مقابل خوشه های خشم مردم تاب مقاومت نداشته باشد.

 

 

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here