زمان انتشار : ۱۰ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۴۲ | کد خبر : 490617 |

عکس های منتخب روز/انتخاب زاویه دید مناسب عکاس《مهر و میزان》 از بزرگداشت مراسم حماسه ۹ دی

شفقنا رسانه-سمیرا بختیار: این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های میزان، مهر و ایسنا است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، علی شیربند، عکاس خبرگزاری میزان گزارشی تصویری از بزرگداشت حماسه ۹ دی در میدان امام حسین (ع) کار کرد که برخی تصاویر آن به دلیل کادربندی و انتخاب زاویه دید مناسب مورد توجه قرار گرفت.

پویا بازارگرد، عکاس خبرگزاری مهر هم گزارشی تصویری از این مراسم را در رشت کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفت.

عقیل نعیم نژاد، عکاس خبرگزاری ایسنا روایتی تصویری از مشکلات کوی «بهروز» خرمشهر پس از بارندگی کار کرد که به دلیل سوژه پردازی مسئولانه و توجه ویژه عکاس به مشکلات مردم مورد پسند قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « در پی بارندگی‌های کم‌سابقه اخیر در آبادان و خرمشهر، مشکلات قدیمی سیستم دفع آب‌های سطحی و فاضلاب این مناطق بار دیگر خودنمایی کرد. در این مدت، این منطقه شاهد ۱۱۳ میلیمتر بارندگی بود و ناتوانی سیستم فاضلاب شهری در دفع آب‌های سطحی، موجب گرفتگی کامل سیستم فاضلاب برخی محلات و مناطق خرمشهر از جمله “کوی بهروز” و جاری شدن فاضلاب در خیابان‌های این منطقه شده است. با گذشت نزدیک به دو هفته از بارندگی و با ایجاد لوله‌های موقت، فاضلاب جاری شده این مناطق تا حد زیادی از سطح خیابان‌های کوی بهروز تخلیه شده است؛ هر چند هنوز هم ساکنان این مناطق برای رفت و آمد مشکلات زیادی دارند.»

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here