زمان انتشار : ۹ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۴ | کد خبر : 490572 |

ویترین روزنامه ها/ پیشنهاد جالب «هفت صبح» برای بررسی عملکرد و حذف مشاوران در کابینه دولت/پیگیری«شهروند» از مرگ یک دولفین تا ماجرای تعطیلی دلفیناریوم برج میلاد

شفقنا رسانه_ یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه هفت صبح گزارشی جسورانه درباره نقش و عملکرد ده ها مشاور در کابینه دولت کار کرد و پیشنهاد داد تا برای صرفه جویی از هزینه ها، بند ه از ماده ۲۹ قانون مدیریت خدمات کشوری حذف شود. براساس این بند روسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی، وزرا و معاونین رئیس جمهور می توانند تا ۱۰ مشاور برای خود داشته باشند. هفت صبح ضمن تاکید بر این مسئله که «این مشاوران اولا عملکرد چندانی ندارند، ثانیاً حقوق های معتنابهی می گیرند و ثالثا به نحوی در کار وزارتخانه دخالت می کنند که خود باعث ایجاد رویه های طولانی تر برای انجام کار اداری یا هزینه جدی می شود.» پیشنهاد داد «حالا که معاون اول رئیس جمهور از همه دستگاه ها می خواهد تا برای صرفه جویی کردن، تردیدی به خود راه ندهند؛ وقتش رسیده که بازنگری جدی در ضرورت تعیین این حجم از مشاور و بررسی عملکرد آن ها در وزارتخانه ها صورت بگیرد. هفت صبح دوست دارد تا از خود معاون اول رئیس جمهور بخواهد که این چالش را برعهده بگیرد و در اولین فرصت، با صدور دستوری از همه وزارتخانه ها بخواهد تعداد مشاوران خود را با ضرورت انتصاب آن ها و نیز رزومه مشاوران و البته میزان دریافتی شان به مردم اعلام کنند و پس از آن در مورد این انتصاب ها تجدید نظر کنند».

دو روز پیش روزنامه شهروند در گزارشی ماجراجویانه از مرگ یک دلفین و دو شیردریایی در دلفیناریوم برج میلاد خبر داد و ضمن اعلام این مسئله به مسئولان مربوطه جهت پیگیری نوشت: «صاحبان این مجموعه که در تبلیغات شان این مرکز را مرتفع ترین دلفیناریوم جهان می خوانند، مرگ الفا دلفین ماده دلفیناریوم برج میلاد و دو شیردریایی را پنهان کرده اند که این یک نوع تخلف است…» این روزنامه امروز تیتر یک را به خبر تعطیل شدن دلفیناریوم تهران بعد از پیگیری هایش اختصاص داد.

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here