زمان انتشار : ۸ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۹:۳۴ | کد خبر : 490487 |

عکس های منتخب روز/ تصاویر تأثربرانگیز «میزان» از کشتار و عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های میزان و فارس است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی محبی پور، عکاس خبرگزاری میزان گزارشی تصویری از تخلفات گسترده در بازار فروش پرندگان در فریدونکنار کار کرد که به دلیل جنبه هشداری مسئله و سوژه پردازی مسئولانه مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «دامگاه شیوه‌ای ازصید پرندگان وحشی است که هرساله با شروع فصل مهاجرت (شش ماهه دوم سال) در استان مازندران به ویژه در حاشیه شهر فریدونکنار به انجام می‌رسد؛ دامگاه در واقع شالیزار‌های برنجی است که در پاییز و زمستان به آب بسته می‌شود و توسط شکارچیان دان پاشیده می‌شود تا پرندگان مهاجر در آن فرود آیند. در مرحله اول صیادان جا‌هایی را برای اردک‌های تربیت‌شده آماده و درست می‌کنند، اردک‌های محلی تربیت‌شده مرغابی‌های وحشی را گمراه می‌کنند و آن‌ها را به داخل دامگاه می‌کشانند و صیادان بوسیله تور‌هایی که از قبل آماده دارند مرغابی‌ها را صید می‌کنند.برخی از تورهای هوایی غیرمجاز توسط اداره محیط زیست نیز جمع آوری شده است. سپس این پرندگان در بازار فروش پرنده‌های شکاری در فریدونکنار عرضه می‌شوند. اگرچه سازمان محیط زیست قوانینی را برای فروش انواع پرندگان وضع کرده است و پیگیری می کند، اما اکثر فروشندگان بی اهمیت به این قوانین به کشتار و عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر ادامه می دهند.»

محسن عطایی، عکاس خبرگزاری فارس تصاویری از اولین مرحله رزمایش مرکب ایران، روسیه و چین کار کرد که به دلیل انتخاب زاویه دید مناسب مورد توجه قرار گرفت.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here