زمان انتشار : ۴ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۳۴ | کد خبر : 490362 |

عکس های منتخب روز/ تصاویر نگران کننده «مهر» از ایجاد شکاف های بزرگ در کوه نمک قم

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های مهر و فارس است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی بخشی سورکی، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از ایجاد شکاف های بزرگ در کوه نمک قم کار کرد که به دلیل جنبه هشداری مسئله و نیز نگاه ویژه عکاس به موضوع مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « کوه نمک قم در ۱۵ کیلومتری جاده قم به سمت جعفریه قرار گرفته و از جمله جاذبه‌های طبیعی استان به شمار می‌رود ولی متاسفانه در ماه‌های اخیر دچار شکاف‌های عمیق و وقوع پدیده فرونشست شده است. در اطراف دریاچه‌ای که در دل این کوه قرار گرفته، شکاف‌های عمیق و بسیار خطرناک وضعیت بحرانی را ایجاد نموده و بخشی از دیواره دریاچه نیز به سمت داخل سقوط کرده و همین امر سبب فرونشست زمین‌های اطراف شده که این شرایط ممکن است خطراتی برای گردشگرانی که جهت بازدید از این پدیده طبیعی به این مکان می آیند به همراه داشته باشد.

جاده منتهی به کوه نمک نیز دچار فرونشست و چاله‌های نسبتاً بزرگی شده که در برخی نقاط از این مسیر، عبور خودروها به سختی امکان پذیر است و حادثه هر لحظه در کمین تردد کنندگان قرار دارد. کارشناسان زمین شناسی معتقدند میان فرونشست زمین با افت سطح آب زیرزمینی و جنس رسوبات ارتباط مستقیمی وجود دارد و از آنجا که سنگ‌های کوه نمک قم اغلب از نوع گچی، نمکی و آهکی است انحلال آنها در آب‌های زیر زمینی موجب بروز چنین شکاف‌ها و گودال‌هایی شده است.»

 

 

خبرگزاری فارس هم گزارشی تصویری از نشست «سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه» کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل دارا نبودن کیفیت لازم مورد نقد قرار گرفتند.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here