زمان انتشار : ۳ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۱۸ | کد خبر : 490308 |

عکس های منتخب روز/ روایت مسئولانه عکاس «فارس» از وضعیت آرامستان «تایله» در سنندج

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های فارس  و ایسنا است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، بختیار صمدی، عکاس خبرگزاری فارس گزارشی تصویری از وضعیت آرامستان« تایله» در سنندج کار کرد که به جایگاه معتادان متجاهر تبدیل شده است. این گزارش به دلیل دغدغه مندی و روایت مسئولانه عکاس جهت حل معضل مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده است که «آرامستان به عنوان یک فضای عمومی در هر فرهنگ و تمدنی بازتابی از باورها و اعتقادات مردم آن جامعه درباره مفاهیمی چون زندگی،مرگ،آخرت،طبیعت،ابدیت و… است. اما آرامستان« تایله» سنندج به مأمن و جایگاه معتادین متجاهر تبدیل شده است در حالیکه این آرامستان مدفن بزرگان و مشاهیری چون شیخ عبدالله خالصی‌زاده طالبانی و ده‌ها شهید دفاع مقدس است.« تایله نوعی درخت است که در کردستان « تاووت » هم خوانده می‌شود. این درخت ممکن است تا هفت متر رشد کند. انواع کهن‌سال و قطور این درخت را می‌توان در اطراف سنندج بر روی قبور مشاهده کرد. دارای برگ‌های تخم‌مرغی‌شکل، دندانه‌دار و به رنگ مغز پسته‌ای و کمی پهن‌تر از برگ‌های داغداغان است».»

آریا جعفری، عکاس خبرگزاری ایسنا هم گزارشی تصویری از حضور پرنده‌های مهاجر در زاینده رود کار کرد که به دلیل انتخاب زاویه مناسب دوربین مورد توجه قرار گرفت.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here