زمان انتشار : ۲ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۵۷ | کد خبر : 490256 |

عکس های منتخب روز/ زنگ خطرعکاس «ایسنا» به رها سازی فاضلاب «بندرعباس به دریا»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های مهر و ایرنا و ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، محمدرضا عباسی عکاس خبرگزاری مهر توانست عکس های خوبی از «اجرای طرح پاکسازی دره فرحزاد» ثبت کند که از منظر سوژه پردازی و روایی بودن تصاویر مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری از بافت سنتی حمام باب همایون کار کرد که از منظر سوژه پردازی، زاویه دید و معرفی آثار باستانی مورد توجه قرار گرفت. در شرح این گزارش آمده«حمام سنتی باب همایون از حمام‌های قاجاری تهران با بیش از ۳۰۰ سال قدمت است که در میدان امام خمینی (توپخانه) – خیابان باب همایون – کوچه قنات – پلاک ۳۰ واقع شده است. این حمام روزگاری لوکیشن برخی فیلم‌های معروف و قدیمی سینمای ایران و شاهد حضور بزرگان سینمای ایران بوده است. حمام باب همایون بیش از یک هزار متر مربع مساحت دارد که حدود ۲۰ پله از کف بازار تهران پایین‌تر است و آب آن از قناتی معروف به حاج علیرضا تامین می‌شده.»

«رها سازی فاضلاب بندرعباس به دریا» گزارش تصویری و هشداری امیر حسین خورگویی است که از منظر هشدار گونه بودن فاضلاب بندرعباس به دریا و کوتاهی دستگاه های اجرایی از تکمیل تصفیه خانه این فاضلاب مورد توجه قرار گرفت. همچنین کادر بندی و انتخاب نماهای درست و کپشن نویسی عالی از دیگر ویژگی های خوب این تصاویر است.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here