زمان انتشار : ۱ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۰۳ | کد خبر : 490203 |

عکس های منتخب روز/ خلاقیت عکاس «مهر» در به تصویر کشیدن وضعیت اقتصادی مردم در شب یلدا

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های مهر و ایرنا است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، آرشیده شاهنگی، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از نگاه های پشت ویترین در شب یلدا کار کرد که به دلیل خلاقیت بالای عکاس و سوژه پردازی خوب در کنار نگاه انتقادی به وضعیت اقتصادی جامعه مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «یلدا یکی از جشن‌های کهن ایرانی است که با هندوانه، انار و آجیل عجین شده است. افزایش قیمت‌ها و درآمدهای پایین باعث شده تا بسیاری بخصوص طبقه ضعیف و حتی متوسط جامعه در حسرت خرید شب یلدا بمانند.»

 

سنگ‌های افسانه‌ای روستای «خورنج» پیرانشهر گزارشی تصویری از خبرگزاری ایرنا است که به دلیل سوژه پردازی و توجه رسانه به معرفی جاذبه های دیدنی کمتر شاخته شده مورد توجه قرار گرفت.

 

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here