زمان انتشار : ۱ دی ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۵۰ | کد خبر : 490191 |

سومین شماره ایران ماه منتشر شد

شفقنا رسانه–  سومین شماره ایران ماه ضمیمه سیاسی – تحلیلی «روزنامه ایران» منتشرشد.

به گزارش ایران، این شماره که پس از حوادث آبان ماه منتشر می شود به بررسی و تحلیل چرایی اعتراض های اخیر می پردازد. تیتر اصلی ایران ماه با عنوان «وطن» به این موضوع می پردازد که « وطن ما با عبور از آنچه در آبان بر او گذشت، باید در نگاه به آینده چه چیزهایی را مرور کند؟ در گذر از زخم‌ های آبان چه باید کرد؟ چگونه باید شنید مردم چه می گویند ؟بازگرداندن امید اجتماعی وظیفه کیست؟»

در این شماره گفت وگوهای تحلیلی مختلفی منتشر شده است. احسان شریعتی در موضوع پدیدار شناسی اعتراض های منطقه و ایران می گوید: گروههای مرجع اصلاحی حذف شدند. محمد فاضلی: میهن است تلخ است اما ناامید نمی شویم. فاطمه صادقی: اعتراض ها واکنشی به غیبت دولت بود. محمد مهدی مجاهدی: طبقه بی قرار گران شکل گرفته است. حمیدرضا جلایی پور: جامعه ایران یک جامعه جنبشی است. مراد ثقفی: صدای گروههای بی صدای شهری باشیم.

در شماره سوم «ایران ماه» همچون دوشماره قبلی به موضوع گفتمانی قطع ارتباط جامعه و نخبگان از یک سو و دولت – ملت از سوی دیگر در یادداشت ها و گف توگو های مختلفی پرداخته شده است.

«رویای ایرانی» بخش ثابت هرشماره به سراغ هادی خانیکی رفته و با او به گفت وگو پرداخته است. او در این گفت وگو درباره ضرورت بازتعریف رؤیای ایرانی می گوید: خشم و نفرت رؤیای وارونه می سازد.

پرونده ای مفصل درباره حاشیه نشینی، گزارش هایی درباره لوایح اف تی پی، انتخابات مجلس، قطعی اینترنت و … از دیگر مطالب این شماره ایران ماه است.

در سرمقاله «ایران ماه» مهدی شفیعی مدیر مسول ایران در یادداشتی با عنوان عصر میدانداری فرهنگ درباره افول سرمایه اجتماعی نمادها و نهادهای سیاسی و اجتماعی می نویسد و سردبیر ایران نیز در مطلبی با عنوان «امید مُرد، زنده باد امید» می‌نویسد که امروز روحانی باید عصر نوسازی و بازسازی دوباره را کلید بزند عصری که با احیای سرمایه اجتماعی آغاز می شود و با ترمیم حکمرانی پایان می یابد.

گفت وگوی زندگینامه ای این شماره نیز با « غلامرضا مصباحی مقدم »صورت گرفته است که درباره جامعه روحانیت مبارز، انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و۹۶ و … صحبت شده است.

در این شماره آثار و گفتاری از: مرتضی مبلغ، عباس عبدی، ابوالفضل دلاوری، محمد جواد غلامرضا کاشی، مراد ثقفی، علی سرزعیم علی اصغر سعیدی، مهدی شفیعی، علی سعدوندی، محمد علی دستمالی، سید جواد میری، عباس کاظمی، صادق زیباکلام سید حسن موسوی چلک، محمد رضا کلاهی، مصطفی مهر آیین، کاوه گرایلی، فرشید یزدانی، خسرو نقیبی و ابراهیم بهشتی نیز منتشر شده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here