زمان انتشار : ۳۰ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۰۷ | کد خبر : 490145 |

صفر و یک ها رنگ عمل گرفتند

شفقنا رسانه- در آخرین روز از رویداد کارآفرینی فناورانه سایتک، ۲۱ تیم از مجموع ۲۵ تیم پذیرفته شده به رقابت پرداختند

به گزارش شفقنا رسانه، نخستین رویداد فناورانه سایتک، در دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران برگزار شد. این رویداد که با استقبال یکصد تیم از سراسر کشور آغاز شده بود، پس از داوری اولیه، در نهایت ۲۵ تیم موفق به مرحله نهایی مسابقه وارد شدند.

در روز داوری نهایی، پس از انصراف ۴ تیم شرکت کننده، ۲۱ تیم به ارائه اندیشه های فناورانه خود پرداختند.

رویکرد عمده ایده ها بر اساس هوش مصنوعی، بازی سازی، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی بوده و برنامه های ساخته شده توسط ایده پردازان با رویکرد ارائه ی محتوای کیفی و کاربردی به مخاطب بوده است.

الهه حجازی، رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران در اختتامیه این رویداد با اعلام فرصت مطلوب ایجاد شده به منظور افزایش سرمایه اجتماعی – معنوی گفت: حاصل این رویداد، دریافت خدمات دهی به افرادی بود که محروم از این خدمات بودند.

حجازی با بیان اینکه دومین دوره این رویداد در اردیبهشت ۹۹ برگزار می شود اظهار داشت: امروزه باید علم و فناوری بیش از پیش در کنار هم قرار گرفته و زمینه های کارآفرینی های فناورانه توسعه پیدا کند.

رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران در ادامه افزود: در این راستا تا پایان سال، مرکز نوآوری های دانشکده نیز راه اندازی و تجهیز خواهد شد و برای آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با کسب و کارهای نوین، کارگاه هایی در این خصوص راه اندازی خواهند شد.

براری، مدرس دوره های استارت آپی در اتاق بازرگانی، نیز در ادامه اظهار داشت: متأسفانه در حوزه علوم اجتماعی استارت آپ های بسیار کمی وجود دارد و باید به آن بسیار توجه شوند.

او افزود: ۹۰ درصد رویدادهای استارت آپی به شکست منجر می شوند، ولی نکته آن است که باید افراد پشتکارشان را از دست ندهند.

براری ادامه داد: اساساً فضای کسب و کارها در حال تغییر است و ایده های نو و چالش های جدید بیشتر می تواند تأثیرگذار و ماندگار باشد.

مدرس دوره های استارت آپی در اتاق بازرگانی همچنین اظهار داشت: امروزه نگاه سنتی به کارآفرینی دیگر جواب نمی دهد و باید خود به فکر کارآفرینی نوین باشیم.

او افزود: همچنین باید توجه داشته باشیم که با توجه به حذف بعد زمان و مکان، به بهترین شکل از قابلیت های فضای مجازی برای کسب درآمد استفاده کنیم.

در ادامه، اسدی، مدیرعامل شتاب دهنده ابر زندگی بیان داشت: فقط از خودتان بترسید نه از دیگران و از هرچیز فرصت بسازید. ایده های نوین همواره از دل فرصت ها خارج می شوند.

او افزود: بزرگ ترین رقیب یک کارآفرین، تنها خود او است و عدم مطالعه و حرکت نکردن از جمله موارد شکست در این زمینه است.

در پایان این رویداد فناورانه گروه های استارت آپی، هیأت داوران تصمیم گرفت که با عدم برگزیدن هیچ تیم به عنوان تیم نخست، یک تیم در مقام دوم و سه تیم در مقام سوم قرار گرفتند.

همچنین شایان ذکر است، بر اساس نظر هیأت داوران، ده تیم توسط شتاب دهنده ابرزندگی از حمایت برای توسعه برخوردار شوند.

بر این اساس، تیم های کوارتز، تفکر علمی، یک قاشق مربای توت فرنگی در جایگاه سوم و تیم «ارزیابی واقع شناسی از راه واقعیت مجازی» در جایگاه دوم این رویداد فناورانه قرار گرفتند.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here