زمان انتشار : ۲۸ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۱۹ | کد خبر : 490079 |

ویترین روزنامه ها/ راهکار«آرمان ملی» برای بازگشت اعتماد مخاطب به رسانه ملی/ تبعات ساخت خانه های ۲۵ متری به روایت«ابتکار»

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه آرمان ملی به مناسبت سالروز تاسیس تلویزیون در ایران مصاحبه ای با مصطفی ایزدی فعال سیاسی و روزنامه نگار داشته و به بررسی نقاط ضعف و قوت رسانه ملی در ایران پرداخته که جای تامل دارد. یکی از نقاط قوت این مصاحبه خواندنی، شروع آن است که به پیشینه تاریخی چگونگی تاسیس رادیو و تلویزیون ملی در ایران اشاره کرده است. در ادامه ایزدی در بیان تاثیرات تلویزیون بر اتفاق های سیاسی در سال های اخیر توضیح داده که این رسانه بیشتر تمایل به تک صدایی داشته و با انتقاد تصریح کرده« مردم از طریق رسانه ملی متوجه نمی‌شوند که در کشور چه خبر است. این آفت بسیار بزرگی است و عرصه جنگ رسانه‌ای را بسیار گسترش می‌دهد. عملا مردم از جزئیات اتفاقات عراق، سوریه و لبنان از طریق رسانه ملی خبری نمی‌گیرند. رسانه ملی به سمتی رفته است که سلیقه‌ای عمل می‌کند و اخبار را طبق سلیقه خود نشر می‌دهد.»

چند روز پیش بود که معاون شهرسازی شهرداری تهران خبر از ساخت خانه های ۲۵ تا ۴۰ متری برای ساکنین تهرانی داد. روزنامه ابتکار در گزارشی به بررسی و انتقاد به این خانه ها پرداخت و با مقایسه این مدل مسکن ها با خانه های قدیمی در دهه های ۴۰ و ۵۰ در تیتر جالبی عنوان کرد:«نسل جدید خانه های قمری خانمی». روزنامه در ابتدا سعی کرد شکل گیری و ضرورت چرایی این خانه ها را به دلیل وجود کم توانی افراد در جامعه ذکر کند که شبیه به این عمل را در دهه های پیش هم شاهد بوده ایم. هر چند روزنامه به تفاوت های فاحش این خانه های جدید با خانه های قدیمی کوچک اشاره کرده ولی فلسفه وجودی همه این ها را به علت وجود فقر در جامعه عنوان کرده است. روزنامه با رویکردی سیاسی و اجتماعی توانسته به خوبی تبعات این نوع خانه ها را بیان کند که در نوع خود خواندنی و قابل توجه است.

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here