زمان انتشار : ۲۶ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۲۶ | کد خبر : 490023 |

عکس های منتخب روز/ نگاه نافذ و هنری عکاس«ایرنا» به پرندگان مهاجر در«زاینده رود»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا، ایسنا، میزان و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه، علیرضا محمدی عکاس خبرگزاری ایسنا توانست عکس های خوبی از وضعیت منازل و خیابان های اهواز پس از باران شدید را ثبت کند که از منظر سوژه پردازی و نگاه مسئولانه عکاس مورد توجه قرار گرفت.

«مهمان های زاینده رود» گزارش تصویری چشم نواز رسول شجاعی عکاس خبرگزاری ایرنا از مهاجرت پرنده های مختلف به زاینده رود است که حال و هوای خاصی به این شهر داده است. این تصاویر به دلیل نگاه نافذ و هنری عکاس مورد توجه قرار گرفت.

عرفان کوچاری عکاس خبرگزاری تسنیم گزارشی از جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی تهیه کرد که انعکاس دهنده فعالیت نمایندگان می باشد و به نوعی حاوی پیام مستقیم به مخاطب از شرح وظایف نمایندگان در جلسه علنی است. این تصاویر از منظر زاویه دید و کاربندی مورد توجه قرار گرفت.

شادی روان دوست عکاس خبرگزاری میزان عکس های بسیار زیبایی از «جشنواره پاییز برگ در میدان مشق» ثبت کرد که از منظر روایی و درگیری با موضوع مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here