زمان انتشار : ۲۴ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۱۳ | کد خبر : 489890 |

عکس های منتخب روز/ روایت مسئولانه عکاس «فارس» از « بام فروشی» در مشهد

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا و فارس است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، تصاویر پوریا پاکیزه، عکاس خبرگزاری ایسنا از طبیعت پاییزی «رودبار» تا «سیاهکل» به دلیل کیفیت عالی و کادربندی مناسب مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده است که « شهرستان‌های «رودبار» و «سیاهکل» در استان گیلان، دارای طبیعتی بینظیر هستند. این مناطق داردای گونه‌های گیاهی شامل افرا، ممرز، پلت، شیردار، راش، توسکا، لیلکی، صنوبر، انار، تمشک، شب خسب، ون، شمشاد، گردو و ملج است و در مواردی مورد توجه مراکز دانشگاهی برای تفرج قرار گرفته است و از گونه‌های مهم جانوری شامل مرال، شوکا، پلنگ، خرس قهوه ای، شغال، گراز، گربه جنگلی، سمور و رودک می توان نام برد. از آبشارهای مهم این مناطق می توان آبشار لونک در مسیر لاهیجان به دیلمان و پس از شهر سیاهکل نام برد و آبشار بسیار زیبایی دیگری در منطقه جنگلی که در کنار جاده کوهستانی لاهیجان به دیلمان قرار دارد. آبشار لونک‌ در منطقه جنگلی کنار جاده کوهستانی سیاهکل به دیلمان پس از شهر سیاهکل قرار دارد و فاصله آن تا شهر سیاهکل حدود ۲۵ کیلومتر است .»

برخی از تصاویر خبرگزاری فارس از نشست خبری فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به دلیل انتخاب زاویه دید نامناسب مورد نقد قرار گرفتند.

با این حال خبرگزاری فارس گزارشی از « بام فروشی» در مشهد کار کرد که به دلیل سوژه پردازی خوب و به تصویر کشیدن این پدیده به عنوان یکی از پیامدهای افزایش قیمت مسکن  مورد توجه قرار گرفت.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here