زمان انتشار : ۲۴ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۱۵ | کد خبر : 489879 |

ویترین روزنامه ها/ واکنش جالب «هفت صبح» به پخش برنامه جدید فردوسی پور از طریق پلتفرم‌های اینترنتی/ انتقاد صریح «جام جم» از عدم توجه ایران به جنبه سودآوری گردشگری رویداد/ تبعات و پیامدهای انسانی افزایش آلودگی هوا در کلان شهرها به روایت «همدلی»

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «شهر شهروندکش» گزارش خوب همدلی از تبعات و پیامدهای انسانی افزایش آلودگی هوای تهران و برخی از کلانشهرها است که تیتر و عکس یک را به آن اختصاص داد. روزنامه در متن انتقاد کرد که سال هاست این معضل برای کلان شهرها وجود دارد و راهکار مقابله با آن را دست به آسمان بلند کردن و دعا برای وزیدن باد و بارش باران و خانه‌نشین کردن دانش‌آموزان یا همان تعطیلی مدارس دانسته اند و تاکید کرد که «آلودگی هوا با خود مرگ‌ومیر و مشکلات جسمی را به همراه می‌آورد. همین دیروز بود که معاون بهداشت وزارت بهداشت، آلودگی هوا را ششمین عامل مرگ ومیر و دومین علت مرگ در بیماری‌های غیرواگیر در دنیا اعلام کرد. چند وقت پیش شهربانو امانی، نماینده شورای شهر تهران نیز گفت روزی ۱۵ نفر در تهران به علت آلودگی هوا می‌میرند. در حقیقت تهران و دیگر شهرهای کشور به دلیل آلودگی هوایشان در ردیف شهرهایی قرار دارند که عملا نفس شهروندان خود را می‌گیرد که می‌توان به آنها لقب «شهر شهروندکش» را داد. در کشور ما آلودگی هوا، بیش از هر آلودگی دیگر، نزدیک به ۱۳درصد از مرگ‌ومیرهای کشور را به خود اختصاص می‌دهد.»

«ناشناخته ای به نام گردشگری رویداد» سوژه مهم و قابل بحث روزنامه جام جم است که به گردشگری رویداد به عنوان یک صنعت پرسود و اقتصادی و وضعیت آن در ایران پرداخت و تاکید کرد که «برخلاف ایران، برخی از کشورها توانسته اند به کمک رویدادها و شخصیت های فرهنگی و هنری شان خیل گردشگر و درآمد را به سمت خود سرازیر کنند. به عنوان مثال کشورهایی مثل ترکیه که با رویداد بزرگداشت مولانا، هرسال و در یک بازه یک هفته ای، صدها هزار گردشگر را سمت خود می کشاند در حالی که ما با وجود ده ها آیین و جشن باستانی و رویدادهای تاریخی فرهنگی، هنوز اقبالی به این نوع گردشگری نشان نداده ایم و همچنان برای جذب گردشگر به داشته ها و جاذبه های تاریخی و طبیعی تکیه کرده ایم». روزنامه توضیح داد که «جشن هایی مثل جشن نوروز، شب یلدا، جشن سده، مراسم و آیین هایی مثل چک چک در یزد، آیین عروسی پیرشالیار، جشنواره های میوه مثل انار، مراسم دف نوازان ایران زمین در سنندج، روز بزرگداشت حافظ، سعدی و فردوسی، مراسم و آیین های متنوع و تاریخی ایام محرم در ایران و صدها مناسبت دیگر در ایران وجود دارد که ظرفیت جذب گردشگر خارجی و داخلی را دارند. اما این فرصت های طلایی برای گردشگری رویداد در ایران، مورد توجه قرار نگرفته و برای آن ها بسته های خاص گردشگری در تورهای داخلی و خارجی تعریف نشده است.»

بعد از حذف برنامه «نود» و کنار گذاشتن عادل فردوسی پور، گزارشگر این برنامه پرطرفدار و واکنش های رسانه ها و طرفداران فوتبال به این تصمیم الان ویژه‌برنامه اینترنتی «کلاسیکو» به تهیه کنندگی عادل فردوسی‌پور، با اجرای پژمان جمشیدی و با حضور هواداران دو تیم در استودیو، به مناسبت نزدیکی ال‌کلاسیکو برای پخش در پلتفرم‌های اینترنتی آماده شده و قرار است تا این برنامه امروز از طریق پلتفرم‌های فیلیمو، نماوا و کافه بازار به نمایش در بیاید. روزنامه هفت صبح در تیتر کوتاه و جالبی از این اقدام به عنوان «شوک آنلاین» یاد کرد و نوشت: «سه غول اینترنتی مشترکا ویژه برنامه ای برای ال کلاسیکو می سازند که پر از اسم های جالب و پرطرفدار است.»

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here