زمان انتشار : ۲۳ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۲۰ | کد خبر : 489836 |

عکس های منتخب روز/ نگاه پیگیرانه عکاس «تسنیم» به حل موقت بحران فاضلاب «کوت عبدالله»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های مهر، ایرنا، تسنیم و میزان است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، عباس پوستین دوز، عکاس خبرگزاری مهر گزارشی تصویری از دیدار تیم های فوتبال سپاهان اصفهان و پیکان تهران کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل کادربندی و انتخاب زاویه مناسب و در لحظه بودن مورد توجه قرار گرفتند.

تصاویر خبرگزاری ایرنا از پاییز ییلاق اورماملال به دلیل کیفیت خوب و معرفی طبیعت های بکر کمتر شناخته شده مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « تصاویر پاییز ییلاق اورماملال شهرستان رضوانشهر در غرب استان گیلان و منطقه سقالکسار رشت را نشان می دهد. پاییز با همه زیبایی هایش در جای جای ایران زمین؛ در گیلان سرزمینی که به بهشت سرزمین پارسی شهره است عطر و رنگی متفاوت دارد ، آنجا که در میان طبیعت رنگارنگ که تصویری از قدرت خالق هستی است،هیچ نقاشی را یارای مقاومت نیست. در گذری به این طبیعت بی نظیر با هم مروری می کنیم عکسهایی از ییلاقات رضوانشهر و سقالکسار رشت که شاید ذره ای از زیبایی بکر و خدادادی این خطه هم نیست».

پیمان حمیدی پور، عکاس خبرگزاری میزان در گزارشی تصویری از یادگاری نوشتن بر روی تنه درختان انتقاد و تاکید کرد که زخم زدن بر پیکره درختان باعث کوتاهی عمرشان و از بین رفتن زیبایی این ریه‌های زمین می‌شود. این گزارش به دلیل نگاه مسئولانه عکاس مورد توجه قرار گرفت.

مدتی پیش گزارش هایی تصویری از خبرگزاری تسنیم و مهر از بحران فاضلاب کوت عبدلله و اثرات آن بر سلامت مردم کار شد که بازتاب زیادی در رسانه ها پیدا کرد. امروز خبرگزاری تسنیم در گزارشی تصویری از حل موقت مشکل فاضلاب کوت عبدالله نوشت و تاکید کرد: « بعد از انتشار گزارشات بحران فاضلاب کوت عبدلله شهرداری این منطقه با مشارکت ابفا شرکت نفت و صنایع فولاد ظرف ۴ روز موفق به ترمیم و تکمیل شبکه انتقال آب سطحی به سپتیک فاضلاب کوت عبدالله شد و خیابان های این منطقه از اب تخلیه شدن .گفتنیست این اقدام تنها مرهمی موقت بر مشکل فاضلاب کوت عبدلله بوده و برای اصلاح دائمی این معضل نیاز به ورود جدی شرکت آبفا برای اصلاح اساسی سیستم فاضلاب شهری است». آنچه در این گزارش مورد تقدیر قرار گرفت، مسئولیت پذیری عکاس و لزوم پیگیری این معضل تا رسیدن به نتیجه بلند مدت و قطعی است نه مقطعی و موقت.

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here