زمان انتشار : ۱۹ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۲۷ | کد خبر : 489675 |

عکس های منتخب روز/ روایت نگران کننده عکاس «مهر و تسنیم» از طغیان فاضلاب های شهری در «کوت عبدالله» خوزستان

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا، تسنیم و مهر است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، مرتضی جابریان و مهدی پدرام خود عکاسان خبرگزاری های مهر و تسنیم گزارشی تصویری از طغیان فاضلاب در خیابان های شهر کوت عبدالله واقع در خوزستان کار کردند که به دلیل سوژه پردازی خوب، توجه ویژه عکاس به این معضل و لزوم چاره اندیشی سریع تر مسئولان مورد توجه قرار گرفت. در گزارش مهر آمده است که « در روزهای اخیر استان خوزستان شاهد ورود سامانه بارشی به این استان بود و بیشتر شهرهای خوزستان از سوی این سیراب شدند اما پس از باران معضلی که همواره برای مردم خوزستان به وجود آورده بالا آمدن فاضلاب های شهری است. شهرک بسیج کوت عبدالله از توابع شهرستان کارون که در فاصله ۵ کیلومتری اهواز واقع است این روزها شاهد خروج فاضلاب های شهری و ورود این آب های آلوده و کثیف به منازل مردم است. به طوری که بعضی از مردم این منطقه برای حفظ سلامتی خود و فرزندان شان خانه های خود را رها کرده و رفته اند. به گفته مردم ۳ سال است که این منطقه با مشکل مواجه است و مسئولین تنها وعده می دهند و هیچ گونه کار اجرایی انجام نداده اند. در این چند روز که این منطقه با این مشکل مواجه است خانواده ها برای حفظ سلامتی فرزندان خود آنها را از حضور در مدرسه منع کرده اند. »

 

تصاویر محسن اسماعیل زاده، عکاس خبرگزاری ایسنا از بازی فوتبال شهرخودرو و سپاهان به دلیل لحظه ای بودن تصاویر و سرعت عمل عکاس مورد توجه قرار گرفت.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here