زمان انتشار : ۱۷ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۲۳:۱۶ | کد خبر : 489589 |

در نخستین رویداد بزرگ فناوری‌های حوزه علوم روان‌شناختی و کارآفرینی سایتک انجام می شود: فرصتی برای رشد ایده های فناورانه

شفقنا رسانه- نخستین رویداد بزرگ فناوری‌های حوزه علوم روان‌شناختی و کارآفرینی سایتک در تاریخ ۲۷ و ۲۸ آذرماه برگزار می شود.

به گزارش شفقنا رسانه، توسعه در ابعاد اقتصادی – اجتماعی، مستلزم توانمندی‌هایی است که زاییده تحولات علمی و فناورانه بوده و از رقابت تنگاتنگ در عرصه گسترش دانش بشری و نوآوری‌های فناوری نشات می‌گیرد. امروزه در فرآیند آموزش و بسترسازی برای پرورش نسل آینده، مهم ترین عامل در پیشبرد اهداف و باقی ماندن در عرصه رقابت جهانی، استفاده موثر از منابع علمی و فناوری‌های نوین است. در این میان، نقش فناوری‌های دیجیتال در سرعت بخشیدن به این روند و کمک به پیشرفت علمی جوامع، انکارناپذیر است. باید اذعان نمود که اطلاعات به عنوان یک کالای راهبردی، ابزار قدرت و معیار توسعه‌یافتگی در دنیای کنونی است. بین میزان برخورداری کشورها در علوم و فنون مختلف، با چگونگی شیوه‌های آموزش علوم در نظام‌های آموزشی آنها، ارتباط تنگاتنگی وجود دارد و در این میان رسانه‌های مدرن و دیجیتال به عنوان ابزاری سرآمد در آموزش وبسترسازی مطرح می‌باشند.

بر این اساس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران با همکاری معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران، پارک علم ‌و فناوری دانشگاه تهران، سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران، سازمان نظام روان‌پزشکی جمهوری اسلامی ایران، مرکز توسعه فناوری‌های علوم شناختی، سازمان سنجش،‌ مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان و شتاب‌دهندۀ ابر زندگی، نخستین رویداد بزرگ فناوری‌های حوزه علوم روان‌شناختی و کارآفرینی سایتک را در تاریخ ۲۷ و ۲۸ آذرماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

با توجه به این مهم، علاقه مندان حوزه فناوری های نوین می توانند تا ۲۰ آذرماه ۱۳۹۸ با مراجعه به سایت psytech.ut.ac.ir نسبت به ثبت اولیه ایده خود اقدام کنند.

شایان ذکر است که ایده های ثبت شده تحت حمایت حقوق مالکیت معنوی بوده و ایده های ثبت شده پس از داوری وارد مرحله عملیاتی خواهند شد.

بر این اساس، دکتر الهه حجازی، رئیس برگزاری نخستین رویداد بزرگ کارآفرینی فناوری‌های حوزۀ علوم روان‌شناختی، افزایش سرمایه شناختی، سلامت روان فناورانه و توسعه مهارت ها را از مهم ترین اهداف برگزاری این رویداد دانست.

همچنین دکتر زهرا نقش، دبیر اجرایی این رویداد نیز محورهای اصلی این رویداد را «بازی سازی، وبسایت و سامانه های هوشمند، AR&VR، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی» مطرح کرد.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here