زمان انتشار : ۱۶ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۳۱ | کد خبر : 489477 |

ویترین روزنامه ها/ نقش رسانه های خارجی در حمایت از اعتراضات آبان ماه به روایت «صبح نو»/ راهکار «خراسان» برای مبارزه با آلودگی هوا/ انتقاد صریح «آفتاب یزد» به نگاه سطحی برخی نهادها درباره مسائل اجتماعی

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «رسانه‌های جنگی لندن» سوژه تحقیقی روزنامه صبح نو است که به بررسی عملکرد سه رسانه فارسی زبان مستقر در لندن درباره اعتراض های بنزینی ایران پرداخت. روزنامه توضیح داد: « اعتراضات آبان‌ماه ایران که با دخالت آشوبگران به انحراف رفت یک نکته ویژه داشت و آن تمرکز ویژه سه رسانه فارسی زبان مستقر در لندن بود. این رسانه‌ها گویا خود را آماده این شرایط کرده بودند. به‌نحوی که با آغاز سهمیه‌بندی بنزین و شروع برخی اعتراضات در شهرها حرکت هماهنگ این سه رسانه که دو مورد آن تحت کنترل انگلیس و دیگری تحت حمایت سعودی است شروع شد و خط آشوب و تخریب گسترده اموال عمومی از سوی این رسانه پررنگ شد». صبح نو در ادامه به بیان حرکت مشترک این شبکه‌ها پرداخت.

 

«نفس کشیدن بدون زوج و فرد» تیتر جالب و کنایه ای روزنامه خراسان است و سعی کرد با توجه به عملکرد شهرداری تهران به این سوال پاسخ دهد که آیا کشورهای دیگر برای مبارزه با آلودگی هوا فقط مدارس را تعطیل و طرح زوج و فرد را اجرا می کنند؟ پرداختن به تجربه کشورهای دیگر می تواند راهکاری مناسب و نتیجه بخش برای حل معضل آلودگی کلان شهرهای کشور بخصوص تهران بدهد از این نظر حرکت روزنامه قابل تقدیر است.

 

چند روز پیش دو جوان، کودک زباله گردی به نام زلمه را اذیت کردند و به قصد تمسخر او را در سطل زباله انداختند. این مسئله باعث اعتراض مردم، اهالی رسانه و شخصیت های مطرح شد. تا اینکه دو جوان بعد از چند ساعت بازداشت شدند. روزنامه آفتاب یزد بعد از مدتی در گزارشی، به نگاه سطحی جامعه و صداوسیما نسبت به ماجرای «زلمه» پرداخت و در تیتری انتقادی از «فراموشی ماجرای کودک زباله گرد» نوشت. رویکردی که در مواجهه با خیلی از موضوعات بوده و بعد از مدتی به فراموشی سپرده شده است و کمتر به دنبال حل ریشه این معضلات رفتند.

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here