زمان انتشار : ۱۴ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۳:۳۷ | کد خبر : 489462 |

عکس های منتخب روز/ نگاه حمایت گرایانه عکاس«مهر» به کم رمق بودن بازار فرش دستباف«مرکزی»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا، مهر و میزان است.

به گزارش شفقنا رسانه، علیرضا محمدی عکاس خبرگزاری ایسنا توانست عکس های خوبی از وضعیت آلودگی هوا در اهواز ثبت کند که روایت گر دقیقی از غبار و آلودگی حاکم بر شهر را دارد.

گزارش تصویری فاطمه عابد از«بازار کم رمق فرش دستباف مرکزی» به دلیل سوژه پردازی و توجه خوب عکاس مورد توجه قرار گرفت. با توجه به اهمیت این نوع صنایع دستی در بازار بین الملل، نگاه رسانه ها به چنین موضوعاتی خوب است. در توضیح این تصاویر آمده«روزگاری استان مرکزی یکی از قطب های تولید فرش دستباف کشور بود که مشتریان جهانی برای آن سر و دست می شکستند، اما امروز همچون بیماری در حال احتضار، می رود که به دست فراموشی سپرده شود. کشورهایی از قبیل افغانستان، ترکیه و چین در زمینه تولید فرش با ایران رقابت می کنند و این موضوع بازار تولید فرش کشور را با مشکل مواجه ساخته است. صادرات فرش استان مرکزی در دو دهه به عنوان اولین کالای غیرنفتی مطرح بود، یعنی پتانسیل و ظرفیت بسیار در این حوزه وجود دارد که با حمایت های لازم به رونق بیشتر فرش استان می انجامد.»

شیدا پوریوسف عکاس خبرگزاری میزان عکس های بسیار چشم نوازی از «شهر زیرزمینی کاریز – کیش» کار کرد که از منظر کادر بندی و زاویه دید هنری عکاس مورد توجه قرار گرفت. توجه به جاذبه های گردشگری داخلی می تواند در جذب توریست تاثیر گذار باشد.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here