زمان انتشار : ۱۴ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۲۵ | کد خبر : 489437 |

ویترین روزنامه ها/ روایت نگران کننده«ایران» از وضعیت زنان دستفروش در مترو/ توجه خوب«همشهری» به تبعات گران شدن بنزین بر تحصیل دانش آموزان روستایی و عشایر

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه، «دستفروشی با بچه برای خرج زندگی!» گفت و گوی روزنامه ی ایران با وضعیت زندگی دستفرشان در مترو است که خواندنی و قابل تامل است. مصاحبه میدانی این روزنامه با زنان دستفروش مترو  اشاره ای مستقیم  به دلایل استمرار چرخه فقر در جامعه توسط این مشاغل دارد که حکایت از آسیب های اجتماعی این نوع مشاغل در جامعه دارد. روایت امروز روزنامه ایران می تواند هشدار خوبی برای نهادهای تصمیم ساز باشد که متوجه این گروه آسیب پذیر باشند و به فکر سیاست گذاری های مهم بیافتند. چرا که با توجه به شرایط اقتصادی در جامعه، شاهد افزایش این مشاغل و چالش های آنان در برابر قانون هستیم.

روزنامه همشهری در یکی از مطالب فرعی خود به موضوع مهم و مورد غفلت واقع شده ای اشاره کرد و با معلمان روستایی و عشایری به گفتگو نشست که از افزایش قیمت بنزین و خطر ترک تحصیل دانش اموزان و راه دور معلمان تا مدارس روستایی گفتند و روزنامه هم در تیتری نگران کننده به 《ترک تحصیل بی صدای کودکان روستایی》 اشاره کرد.

∗∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here