زمان انتشار : ۱۲ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۱۲ | کد خبر : 489359 |

عکس های منتخب روز/ زاویه دید مناسب عکاس «ایرنا» از عمارت مسعودیه

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایرنا و فارس است.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری از عمارت مسعودیه کار کرد که به دلیل کادربندی و انتخاب زاویه مناسب مورد توجه قرار گرفت. در بخشی از شرح عکس های این گزارش آمده است که « عمارت مسعودیه ساختمانی تاریخی است که در دوره ی قاجار به دستور مسعود میرزا حاکم اصفهان، ملقب به ظل السلطان فرزند ناصرالدین شاه ساخته شده است. معمار آن استاد شعبان معمار باشی و ناظر آن میرزا رضا قلی خانی ملقب به سراج الملک هستند. این عمارت در حوادث تاریخی ایران شاهد رویدادهای مختلفی از جمله انقلاب مشروطه بوده است. حادثه تاریخی مهم دیگری که در محل این عمارت رخ داد منفجر شدن بمب دست ساز در زیر کالسکه محمد علی شاه در نزدیکی این عمارت بود که همین موضوع بهانه ای شد تا او مجلس را به توپ ببندد و به دنبال این اتفاق خانه ظهیرالدوله و عمارت مسعودیه تهران و همچنین خانه های دیگر مشروطه خواهان و پایگاه هایشان را به رگبار بستند.»

 

خبرگزاری های فارس و ایرنا همچنین گزارشی تصویری از طبیعت پاییزی سنندج و علی آباد کتول کار کردند که به دلیل کیفیت خوب تصاویر مورد توجه قرار گرفتند.

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here