زمان انتشار : ۱۰ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۳۲ | کد خبر : 489251 |

عکس های منتخب روز/ دید هنری عکاس«ایرنا» به جاذبه های «کوه سنگی» در «کرمان»

شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب و مورد انتقاد خبرگزاری های ایسنا، ایرنا، تسنیم و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، تصاویر خبرگزاری های ایسنا و مهر از دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان و استقلال به دلیل لحظه ای بدون و کیفیت خوبشان مورد توجه قرار گرفتند.

مهدی پدرام خو عکاس خبرگزاری تسنیم، گزارشی تصویری از شادی های کودکانه در روستای محروم صراخه کار کرد که به دلیل سوژه پردازی خوب و روایت وضعیت مدرسه این روستای محروم مورد توجه قرار گرفت. در شرح عکس این گزارش آمده است که « مدرسه کوچک «دبستان میثاق» امسال هم پذیرای کودکان روستای «صراخیه» شادگان است. روستایی که به «ونیز محروم» شهرت دارد. این روستا در تالاب بین المللی شادگان در جنوب خوزستان قرار دارد. کار و زندگی روی آب، هم گردشگران را به وجد می آورد و هم کودکان صراخیه را. مدرسه تک کلاسه تالابی، که چند ماه پیش، بحران سیل را از سرگذراند، همه چیزش با مدارس لاکچری شهر، زمین تا آسمان فاصله دارد؛ حتی خنده های کودکانه اش.»

تصاویر خبرگزاری ایرنا از «باغ سنگی» به دلیل سوژه پردازی و انتخاب زاویه مناسب مورد توجه قرار گرفت. در معرفی این باغ آمده است که « باغ سنگی یکی از جاذبه‌های استان کرمان در دهستان بلورد روستای میاندوآب و ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی سیرجان قرار دارد. این محوطه که در گذشته باغی به شکل ۶ ضلعی نامنظم طراحی گردیده و متعلق به درویش خان اسفندیارپور، مردی ناشنوا که با خانواده‌اش از طریق دامداری و کشاورزی زندگی می‌کرد. او پس از اصلاحات ارضی در سال ۱۳۴۰ برای اعتراض بخاطر از دست دادن املاکش، دست از باغ داری برداشت تا اینکه همه درختان زمین باقی مانده او خشک شدند. او به همه شاخه‌های درخت‌های میوه اش سنگ آویزان کرد و از آنها چون میوه حقیقی مراقبت می‌کرد. درویش خان اسفندیارپور در سن ۸۳ سالگی در ۱۸ فروردین ۱۳۸۶ درگذشت و پیکرش در این باغ دفن شد.»

 

∗ مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here