زمان انتشار : ۸ آذر ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۵:۳۴ | کد خبر : 489172 |

واکنش اهالی رسانه به درگذشت سیف الله یزدانی؛ مدیر مسئول «عصر اقتصاد»

شفقنا رسانه- روز گذشته سیف الله یزدانی، روزنامه نگار پیشکسوت پس از تحمل دوره‌ای بیماری دار فانی را وداع گفت. یزدانی  مدیر مسئول روزنامه «عصر اقتصاد» بود که به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر می شد.

به گزارش شفقنا رسانه، حسین انتظامی، نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات و رئیس سازمان سینمایی در توییتی ضمن تسلیت درگذشت این پیشکسوت روزنامه نگاری نوشت: «آن مرحوم در اقتصاد، پیرو و پیگیر نظریه عدالت اجتماعی و یکی از مدیران صاحب‌نظر در مدیریت رسانه‌ای بود که  در رفاقت و فتوت به نام بود. رحمت و بهشت، ارزانی‌اش باد».

مهدی قمصریان، رئیس مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور هم توییت زد: «خدا رحمت کند مرحوم سیف الله یزدانی را که شیخ جلسات دوستان رسانه ای بود. چند هفته قبل با سیدمالک حسینی به عیادتش رفتیم. حالش بهتر از روزهای قبل بود. روحش قرین رحمت و مغفرت پروردگار بزرگ و مهربان».

پرویز اسماعیلی، فعال رسانه ای و مدیر مسئول سابق خبرگزاری مهر هم ضمن تسلیت به همه بازماندگان این پیشکوست مطبوعات نوشت: «او دغدغه کشور، مردم و حرفه روزنامه‌نگاری را، با هم داشت و متعهدانه و شرافتمندانه زیست».

سینا قنبرپور، روزنامه نگار هم ضمن ابراز ناراحتی از فوت این پیشکسوت مطبوعات نوشت: «سیف‌الله یزدانی مرد با معرفت و مهربانی بود. بیکار بودم صدایم کرد تا آنچه از دستش برمی‌آمد را به من پیشنهاد دهد. وقت رفتن همه ما می‌رسد؛ مهم همین خاطره نیکی است که او از خودش به جا گذاشت».

سید صادق حسینی، روزنامه نگار دیگری بود که نوشت: «بعد از آفتابگردان؛ اواخر دهه ۷۰ کار حرفه‌ای روزنامه‌نگاری را در روزنامه‌ی جهان اقتصاد وقتی حاج سیف‌الله یزدانی سردبیرش بود، آغاز کردم. همیشه از مشورت و ذهن خلاق اش بهره بردم».

امیر لعلی هم در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویری از دعوت های رسانه ای این پیشکسوت روزنامه نگاری نوشت: «دعوتش مثل خودش صمیمی بود. بورس و بازار سرمایه را از او یاد گرفتم. هر روز در تحریریه بیش از یک ساعت فکس ارسالی بورس را بالا و پایین می کردیم و تحلیل می نوشتیم. گاهی سرمقاله هایش مدیران وزارتخانه را مجبور می کرد تا زنگ بزنند و تشکر کنند. او اقتصاد را خیلی ساده می فهمید و ساده می نوشت. اولین سردبیر هر روزنامه نگاری قطعا نقش ویژه ای در شکل گیری نگاه و قلم او دارد».

 

پیکر سیف الله یزدانی، مدیر مسئول روزنامه «عصر اقتصاد» صبح امروز جمعه(۸ آذر ماه) با حضور برخی مسئولان، اصحاب رسانه و همکاران روزنامه از مقابل ساختمان این روزنامه تشییع شد.

 

مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here